• 1
V loňské sezoně Ligy mistrů na stadionech soupeře ani jednou nezvítězili, letos se jim to povedlo hned v prvním utkání. Fotbalisté Manchesteru City si v Rotterdamu smlsli na nizozemském šampionovi, Feyenoord deklasovali 4:0. „Mám radost, že i venku vysoko napadáme a hrajeme útočně,“ řekl trenér Pep Guardiola.

K vysoké výhře nasměroval Manchester City výborný první poločas. Už ve druhé minutě se radoval John Stones, v desáté Sergio Agüero. Neuběhlo ani půl hodiny a svou tradiční oslavou s „telefonem“ u ucha slavil třetí zásah Gabriel Jesus.

„Byl to skvělý start,“ těšilo kouče Guardiolu.

Dominantní výkon City ještě po změně stran umocnil druhou trefou v zápase Stones. Fotbalisté Feyenoordu vytrpěli historicky nejhorší porážku v evropských pohárech.

„John hrál skvěle, kromě dvou vstřelených gólů velmi dobře bránil, vyhrával souboje a obecně dělal, co měl,“ chválil loňskou posilu za 55 milionů eur holohlavý trenér. Pro Stonese to byl vůbec premiérový dvoubrankový večer v kariéře.

„Nebyli jsme na ně připravení, nedostali jsme se do zápasu,“ přiznal trenér Feyenoordu Giovanni van Bronckhorst. „Ten rozdíl byl příliš velký.“

Manchester je ve skupině F jasným favoritem, kromě Feyenoordu se utká ještě se Šachtarem Doněck a Neapolí. „Vyhrát v prvním utkání je pochopitelně důležité, ale ještě jsme ničeho nedosáhli,“ řekl Guardiola pro klubový web. Před utkáním připomínal, že City musí získat respekt v Evropě, jelikož v předchozích sedmi sezonách tým přešel přes první vyřazovací kolo pouze jednou.

V minulém ročníku Ligy mistrů Manchester postoupil do vyřazovacích bojů, přestože ve skupině ani jednou nezvítězil venku, avšak v play-off vypadl hned záhy po divokých přestřelkách s Monakem, pozdějším semifinalistou.