Když ho potřebujeme, tak dá vždy gól, chválil Ronalda trenér Zidane

• 31
Kvůli disciplinárnímu trestu nemohl hrát ve španělské lize, zápasový půst si ale Cristiano Ronaldo plně vynahradil ve fotbalové Lize mistrů. Realu Madrid pomohl porazit Nikósii dvěma zásahy a vysloužil si pochvalu od kouče Zinedina Zidana.

Ronaldovi zbývá z pětizápasového zákazu startu za strčení do rozhodčího ve španělskému superpoháru poslední duel. V nicméně Lize mistrů nastoupit mohl a minuty na trávníku si užíval.

Napřed ve 12. minutě otevřel skóre po přihrávce Garetha Balea na zadní tyč, ve druhém poločase se trefil znovu, tentokrát z penalty. V nejprestižnější klubové soutěži světa vstřelil už 107 branek.

„Je naším klíčovým hráčem. Když ho potřebujeme, tak dá vždy gól,“ řekl trenér Zidane. „Doufám, že bude pokračovat v podobném duchu,“ dodal po výhře 3:0 nad Nikósií, přemožitelem Slavie z play-off.

Zidane si uvědomoval, že Real byl před prvním zápasem základních skupin Ligy mistrů pod tlakem kvůli bídnému úvodu ve španělské nejvyšší soutěži, kde jeho svěřenci ve třech duelech dvakrát za sebou pouze remizovali se slabšími celky.

„Potřebovali jsme dobrý start, zahájit soutěž dobře,“ řekl kouč Realu. „Tenhle zápas jsme museli vyhrát,“ doplnil ho Ronaldo, kterého mrzelo, že se svými spoluhráči nedokázal vstřelit víc branek.

„Mohli jsme zvítězit vyšším rozdílem, ale tenhle výsledek bereme, jsme šťastní,“ dodal autor dvou branek ze tří. Tu poslední zařídil kapitán Sergio Ramos pohotovými nůžkami po hodině hry. Real tak vykročil za obhajobou triumfu v Lize mistrů úspěšně, dokáže ji ovládnout potřetí v řadě?

„Liga mistrů je soutěží Realu Madrid. Cesta do finále je dlouhá, ale chceme ho vyhrát,“ prohlásil Ronaldo.