• 21
V domácí soutěži už svou sílu pěti jasnými výhrami po sobě naznačili, teď se fotbalisté pařížského Saint Germain představili také v Lize mistrů. Na hřišti Celtiku to od nich byla exhibice. Výsledek 5:0 je vypovídající.

Skotský šampion utrpěl nejhorší evropskou domácí porážku všech dob. „Byla to tvrdá lekce,“ prohlásil trenér Celtiku Brendan Rodgers.

V parádní atmosféře domácí od úvodu nestíhali. Neymar, Mbappé, Cavani a v poločase svítilo na tabuli skóre 0:3. Na konci 0:5.

„Zklamali jsme,“ hlesl domácí kapitán Scott Brown. „Hlavně v prvním poločase jsme to nebyli my, zlepšení po přestávce nestačilo,“ litoval.

„V kabině jsme si promluvili a předvedli o mnoho lepší výkon ve druhém poločase. Za to jsem na své hráče hrdý,“ řekl trenér Rodgers.

Podobný výprask se Celtikem zažil také loni, kdy v Barceloně, bez jednoho dne přesně před rokem, prohrál 0:7. I tehdy zářil v dresu soupeře Neymar, který proti Celtiku nastoupil do pěti zápasů, v nichž sám pět gólů dal a na dalších šest přihrál.

V úterý připravil gól pro Kyliana Mbappého, který se stal prvním teenagerem, jenž dal v Lize mistrů gól za dva různé kluby.

„Mají opravdu skvělý, speciální tým. Stoprocentně mohou Ligu mistrů letos vyhrát,“ doplnil Rodgers. Na závěry je však po prvním kole brzy. Vždyť už za dva týdny Pařížské prověří silný Bayern Mnichov.

„Proti Celtiku jsme podali perfektní soustředěný výkon,“ pochvaloval útočník Edinson Cavani, kterému katarští šejci, vlastníci klubu, v létě přivedli parťáky Neymara s Mbappém.

„Jsou fantastičtí a já se toho musím pokusit na hřišti co nejlépe využít. Musím zůstat pokorný a pokračovat tak, jak se nám to daří od začátku sezony,“ doplnil třicetiletý střelec z Uruguaye.