Liberec - Sparta 1:1, domácí srovnali v devíti, hostům neuznali gól

• 698
Šílený zápas. Fotbalisté Liberce dostali dvě červené karty během dvou minut, přesto dokázali srovnat na 1:1, když Koubkovu hrubku potrestal Breite. Sparťané, kteří vedli od 27. minuty díky Frýdkovi, pak - také už bez vyloučeného hráče - vstřelili gól na 2:1, který ale sudí Zelinka chybně neuznal. Šlágr třetího kola tak skončil nerozhodně.

Duely mezi Spartou a Libercem bývají patřičně vyhecované, stačí vzpomenout na zkrat Dočkala z loňského podzimu.

Ovšem takovou „řežbu“ nikdo nečekal.

Liberečtí hráči viděli ve druhé půli dvě červené během dvou minut! A aby toho nebylo málo, v plném počtu zápas nedokončili ani sparťané.

ON-LINE

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

Ti přitom na severu Čech vedli díky Frýdkovi, který patřil mezi nejlepší na trávníku. Aktivní hrou trápil domácí obranu, dostával se do nebezpečných prostor, zakončoval.

Gól dal ve chvíli, kdy ustal prudký liják, který úvodní půlhodině duelu rozhodně neprospěl. Čivič poslal z levého křídla parádní centr, Frýdek do něj vložil nohu a propálil bezmocného Koláře.

První Frýdkova branka od srpna 2016 nicméně zůstala posledním opravdu krásným momentem zápasu. Nervózní souboj se po změně stran během chvíle změnil v nekontrolovatelný.

„Bylo tu po dlouhé době vyprodáno na ligu a stane se z toho to, co se stalo. Bylo mi to strašně líto kvůli lidem. Byla by to super podívaná,“ mrzelo libereckého trenéra Trpišovského.

Ševčík fauloval loktem, dostal žlutou. K sudímu přiběhl Kúdela, něco mu vyčinil a dostal ji taky. Jenomže to pro libereckého stopera byla druhá, takže se odebral pod sprchy. Vlídná slova neměl pro rozhodčího Zelinku ani Kerbr a rovněž on viděl kartu žluté barvy.

„Přišlo to z ničeho, ani první zákrok nebyl na žlutou. To by muselo dostat žlutou kartu 60 hráčů. Kúdela říkal, že ji dostal za to, že přiběhl k rozhodčímu,“ řekl Trpišovský.

O dvě minuty později stáhl na vlastní polovině unikajícího Biabianyho a Slovan dohrával přes půl hodiny v devíti.

„Ben Chaim nás tady fakuje, nadává nám a říká, že si všechny hráče koupí jako trpaslíky na zahradu - a my hrajeme v devíti,“ podivoval se trenér Liberce.

Ten však i v oslabení vyrovnal!

Potočného střelu z volného kopu sice Koubek viděl na poslední chvíli, ale šla mu přímo do náručí - přesto ji sparťanský brankář neudržel. Jeho chybu potrestal Breite, který dal zblízka jeden z nejlehčích gólů v kariéře.

Vyhrocenou náladu na okamžik uklidnil Rosický, kterému jakožto střídajícímu hráči aplaudoval celý stadion. Vzápětí obdržel druhou žlutou Čivič za stažení Coufala.

Hosté málem vydolovali druhé vítězství v řadě, Frýdek nacentroval k Zahustelovi, ten vracel pod sebe Štetinovi, jenž rozvlnil síť. Podle sudího byl první jmenovaný v ofsajdu, což však bylo chybné rozhodnutí.

Slovan v závěru přestál drtivý, leč bezzubý tlak Sparty, a pošesté v řadě s ní před vlastními fanoušky neprohrál.

„Všichni jsme velmi zklamaní, protože na konci první půle jsme hráli velmi dobře. Škoda, že jsme za stavu 1:0 nepřidali druhý gól. Myslím, že jsme také byli připraveni o druhý gól, protože Zahustelovi byl chybně odmáván ofsajd. To byl další nešťastný okamžik. Jsem si jistý, že kdyby nedošlo k vyloučení Čiviče, zvládli bychom to. Ztratili jsme čtyři body za dvě remízy po dvou situacích, které se neměly stát,“ řekl sparťanský trenér Stramaccioni.