Ostrava - Slavia 0:0, nováček obral mistra, hosté trefili tyč

• 311
Slávističtí fotbalisté pod trenérem Šilhavý sice dál drží ligovou neporazitelnost, ale v letošním ročníku ani ve svém čtvrtém soutěžním utkání nedali gól ze hry. Ve 2. kole první ligy remizovali v Ostravě 0:0.

Na jedné straně nažhavený nováček se svou legendou Barošem. Proti němu úřadující mistr, který dosud 27 ligových utkání za sebou neprohrál. A sérii protáhl, ale na duel před zaplněným hledištěm vítkovického stadionu pyšný být nemůže.

Slávisté jen dvakrát trefili bránu, Součkova střela v první půli narazila do tyče. Jinak do v ofenzívě slavné nebylo. „Před bránou se nechováme správně, nejsme důslední, důrazní. Ani standardkami jsme si nepomohli,“ litoval slávistický kouč Jaroslav Šilhavý. „Jsme zklamaní.“

Slavia má v letošním ročníku za sebou čtyři duely včetně 3. předkola Ligy mistrů. Dva góly dali z penalt (Dukla 1:0, Borisov 1:0) a jeden v Borisově (1:2) po rohu. V Ostravě neskórovala vůbec.

Slavia po postupovém duelu v Borisově změnila sestavu na čtyřech místech: trenér Šilhavý do ní zařadil Mešanoviče, Zmrhala, Altintopa a Součka a jeho soubor se podle očekávání po vyrovnaném úvodu chopil zhruba po čtvrthodině aktivity. Jeden ze dvou exostravkých fotbalistů v barvách hostů Frydrych ve 13. minutě poškádlil takřka vyprodaný stadion ostrým volejem zpoza šestnáctky, který těsně minul cíl.

Slavia měla územní převahu, ale Baník z dobře organizovaného bloku startoval do nebezpečných kontrů. Baroš jeden z nich ve 22. minutě dovedl takřka k dokonalosti, obhodil si i vybíhajícího Laštůvku a zavěsil, ale sudí Příhoda mu odpískal hraní rukou.

Optickou převahu Pražanů mohl ve 41. minutě gólově zhmotnit Souček. Záložník, který v posledním vzájemném utkání sestřelil Ostravu hattrickem, ale z velkého vápna orazítkoval pouze tyčku.

Hru Pražanů přišel hned po přestávce ještě více rozhýbat Švento, ale ani pak se hosté nedokázali dostat do ostravské obrany. Jejich spásou mohly být standardky: Danny ovšem z nadějné parkety přestřelil a výrazně povedenější ránu Rotaně k tyči kryl Vašek. Až v 73. minutě našel cestu do ostravské sítě Danny, ale své gólové hlavičky docílil z ofsajdu.

Baník se po obrátce moc dopředu nedostával a v závěru už vyloženě bránil bod. Ještě jednu nepříjemnou situaci ale musel přežít. Danny v 87. minutě pálil prudce k tyči, Vašek však byl opět na místě a uchránil nováčkovi cenný bod.

„S bodem jsme spokojeni. Uhráli jsme ho s velice kvalitním soupeřem. Do zápasu jsme vstoupili možná trochu bojácněji a Slavia dominovala. Po přestávce jsme působili daleko lepším dojmem. Řekli jsme si k tomu něco v šatně a zlepšilo se to po všech stránkách. S úvodními dvěma koly jsme spokojeni a doufám, že nám to pomůže v další práci,“ řekl ostravský trenér Radim Kučera.