• 0
Fotbalisté Provodova za sebou mají bídnou sezonu. Poslední tým přeboru Královéhradeckého kraje mohl v závěrečném 30. kole překazit Libčanům oslavy titulu, jenže podvacáté prohrál. Za hosty se prosadili bratři Hlavové, jeden z nich bohužel pro ně překonal vlastního gólmana. Podívejte se na video.

„Před utkáním panovala v hledišti i v kabině mírná nervozita. Věděli jsme, že jsme blizoučko k historickému úspěchu libčanského fotbalu,“ přiznal předseda Libčan Jan Schejbal. Domácí hráči ale neponechali nic náhodě a po čtvrthodině hry vedli o dvě branky díky Adamu Chromkovi a Marku Ježkovi.

Outsider ve 29. minutě snížil - a jak! David Hlava dostal přihrávku vpřed, hrudí si balon sklepl do běhu a dalším dotykem ho poslal obloučkem za záda gólmana. Krásná trefa nebyla Provodovu nic platná, neboť znovu inkasoval.

Krátce před přestávkou se totiž prosadil i druhý z bratří Hlavů, Lukáš. Hlavou nešťastně překonal vlastního brankáře a bylo rozhodnuto. Libčany si náskok 3:1 pohlídaly a mohly slavit.

„Provodov se u nás předvedl jako výborné mužstvo. Chtěl bych poděkovat hráčům, trenérům, funkcionářům a našim fanouškům za tento mimořádný úspěch. Oslavy jsme si náležitě užili společně s naším postupujícím B mužstvem,“ dodal Schejbal pro khfotbal.cz.

Výsledky 30. kola: Chlumec n. C. - Jaroměř 4:1 (3:1), Jičín - Č. Kostelec 0:1 (0:1), Vysoká - Dobruška 1:0 (0:0), Libčany - Provodov 3:1 (3:1), L. Bělohrad - Kostelec n/O. 0:3 (0:2), Broumov - Hořice 5:2 (2:2), Rychnov n. K. - Nové Město 4:0 (1:0), RMSK Cidlina - Slavia HK 1:0 np (0:0).

1. SK Libčany 30 18 3 4 5 67:33 64
2. RMSK Cidlina Nový Bydžov 30 17 6 0 7 72:31 63
3. TJ Červený Kostelec 30 19 1 2 8 63:37 61
4. Spartak Rychnov n. Kněžnou 30 15 3 2 10 74:42 53
5. SK Jičín 30 14 5 1 10 57:45 53
6. FC Slavia Hradec Králové 30 14 1 7 8 48:31 51
7. FK Chlumec nad Cidlinou 30 16 1 1 12 53:42 51
8. FK Vysoká nad Labem 30 15 2 2 11 52:46 51