TO BOLÍ. Gianluigi Buffon a Giorgio Chiellini po porážce Juventusu Turín ve...

TO BOLÍ. Gianluigi Buffon a Giorgio Chiellini po porážce Juventusu Turín ve finále Ligy mistrů. | foto: AP

Co s námi pak bylo? Jsme zklamaní, Real vyhrál zaslouženě, řekl Buffon

• 49
On byl důvodem, proč nestranní fanoušci drželi palce Juventusu Turín. Triumf ve fotbalové Lize mistrů přáli legendárnímu Gigimu. „Ale pohár si zasloužil Real Madrid,“ řekl brankář Gianluigi Buffon po prohraném finále 1:4 v Cardiffu.

Buffonovi bude na začátku příštího roku čtyřicet a měl jednu z posledních šancí Ligu mistrů vyhrát.

Je světovým šampionem, má deset italských titulů, kdysi s Parmou vyhrál Pohár UEFA. Ale na nejprestižnější klubové scéně už prohrál třetí finále.

V roce 2003 s AC Milán, předloni s Barcelonou a v sobotu v Cardiffu proti Realu Madrid.

„Jsme zklamaní,“ řekl Buffon do televizních kamer. „V prvním poločase jsme hráli velmi dobře a mysleli jsme si, že to bylo dost na to, abychom finále vyhráli.“

Poločas byl 1:1, po přestávce vládl Real. „Nedokážu si vysvětlit, co s námi ve druhém poločase bylo. Soupeř ukázal svou třídu,“ řekl Buffon.

Dva góly mu dal Cristiano Ronaldo. Mimochodem, kdykoli proti sobě v Lize mistrů nastoupili, pokaždé ho Ronaldo překonal.