John Wall z Washingtonu se raduje ze své vítězné trefy proti Bostonu.

John Wall z Washingtonu se raduje ze své vítězné trefy proti Bostonu. | foto: AP

Washington bojuje dál. Satoranskému prodloužila sezonu Wallova trefa

• 71
Washingtonští basketbalisté dostali sérii druhého kola play-off NBA do rozhodujícího sedmého zápasu. V tom šestém však měli doma namále. O jejich výhře 92:91 rozhodl John Wall trojkou necelé tři a půl sekundy před koncem.

S Wallovým střeleckým úspěchem se prodloužila sezona - přinejmenším do pondělí - také českému rozehrávači Tomáši Satoranskému, který však během vyrovnaného pátečního souboje zůstal pouze na lavičce.

„Tam se rodí legendy,“ komentoval bostonský Isaiah Thomas fakt, že sérii rozhodne sedmý zápas.

Wizards doma přehráli hosty z Bostonu i ve všech čtyřech předchozích případech, tentokrát však měli namále. První poločas jim patřil, získali v něm až desetibodové vedení - jenže o něj ještě do přestávky přišli a o pauze sami ztráceli jediný bod (41:42).

Po většinu času ve druhé půli měli navrch naopak hosté. A když šli Celtics 94 sekund před koncem do vedení 87:82 po trojce Isaiaha Thomase, s Washingtonem to nevypadalo dobře.

Pak se však pěti body svého týmu za sebou blýskl Bradley Beal a bylo vyrovnáno. Boston znovu poslal do vedení osm sekund před koncem Al Horford (91:89), John Wall zareagoval trojkou.

Závěrečná střela s klaksonem už Thomasovi do koše nespadla.

S blížícím se finišem sezony dostávají prostor takřka výhradně osvědčení střelci a duel ve Washingtonu byl toho důkazem. Nejvíce bodů - 33 - nastřádal domácí Bradley Beal (střelba 15/26, ale za tři body 1/8). Wall ho podpořil 26 body (trefil 9 z 25 střel) a osmi asistencemi.

Z jejich spoluhráčů se významněji prosadil už pouze Markieff Morris (16 bodů a 11 doskoků). Marcin Gortat si zapsal čtyři body a 13 doskoků. Otto Porter Jr. má sedm doskoků, ale do střelecké listiny se nezapsal vůbec.

„Nepřicházejte do mého města celí v černém jako na pohřeb,“ vzkázal po utkání hrdina zápasu Wall soupeři. Hráči Bostonu totiž přicestovali do metropole v černém oblečení, čímž chtěli naznačit, že půjde o pohřeb washingtonské sezony. Reagovali na lednový vzájemný duel základní části, kdy celí v černém dorazili právě Wizards.

Vítězná střela Johna Walla v šestém zápase s Bostonem

Boston znovu vsadil na Isaiaha Thomase s Averym Bradleym, oba nastříleli po 27 bodech; Thomas k nim přidal sedm asistencí, Bradley čtyři zisky. Al Horford je podpořil 20 body, bojovný Jae Crowder si zapsal 10 bodů, osm asistencí a sedm doskoků.

Neúspěšná střela Isaiaha Thomase s klaksonem a Wallovy oslavy

Play-off NBA - výsledek

2. kolo

Východní konference - 6. zápas:

Washington - Boston 92:91 (22:17, 41:42, 66:69).
Nejlepší střelci:
Beal 33, Wall 26, Morris 16, Mahinmi 6 - Bradley a Thomas po 27, Horford 20, Crowder 10, Olynyk 4. Stav série: 3:3.