Čeští hokejisté slaví gól do sítě slovinského brankáře Gaspera Kroselje.

Čeští hokejisté slaví gól do sítě slovinského brankáře Gaspera Kroselje. | foto: AP

Kuriozita: Češi dali dva góly, vracel se čas a platil jen ten první

• 24
Že si našeho gólu nikdo nevšiml? Nevadí, pro jistotu dáme ještě jeden! Hokejoví reprezentanti byli v zápase se Slovinskem na mistrovství světa strůjci kuriózní situace. V jedné herní pasáži dopravili puk do soupeřovy branky hned dvakrát, platila však jen jedna trefa.

Česko hrálo za stavu 1:0 v první třetině pátečního utkání skupiny B se Slovinskem přesilovku. V té se prosadil Roman Horák v čase 8:20, ale po jeho střele se hrálo dál, protože puk se odrazil od kamery v brance a rozhodčí si gólu nevšiml.

Souhrn zápasu čtěte ZDE

Že reprezentace skórovala, netušili ani mnozí její členové. Dalších 83 sekund mačkali soupeře, Roman Červenka ještě v té samé přesilovce trefil tyčku a Michal Řepík dal v (později neexistujícím) čase 9:43 další gól.

Až ten přerušil dlouhou pasáž bez pauzy, na níž se čekalo, aby v ní mohli rozhodčí přezkoumat předchozí nejasnou situaci.

„Já jsem si myslel, že to šlo do brány, ale bohužel jsem tam při té střele dostal ránu a neviděl jsem to stoprocentně,“ vykládal po zápase Horák. „Nikdo se neradoval, tak jsem si nebyl jistý. Ale kluci na střídačce říkali, že to byl gól. Asi jediný to pořádně viděl Pasta (David Pastrňák), ten trvrdil, že je to jisté.“

Video pak skutečně platnost původního Horákova gólu potvrdilo, rozhodčí vrátili čas a skóre poskočilo na 2:0. To by se nakonec stalo i tak, Řepíka tak vlastně tahle situace obrala o zápis do statistik.

Slovinský gólman Gasper Kroselj zasahuje v utkání proti Česku.
Český útočník Michal Řepík slaví gól proti Slovinsku.
Český útočník Roman Červenka v tvrdém souboji během utkání se Slovinskem

„Trochu jsme se bavili na střídačce, jestli to by gól, nebo nebyl. Ale hlavní je, že nám vyšly přesilovky. Je jedno, kdo toho góla dá,“ řekl v přestávkovém rozhovoru pro Českou televizi Řepík, jenž předtím vsítil i první gól utkání - a ten platil.

Pro Horáka bylo „zakřivení hokejového časoprostoru“ velkou vzpruhou - ve 12. minutě skóroval znovu a národní tým dostal do pohodlného vedení 3:0. I když neoficiálně by to vlastně mohlo být už 4:0...

Nakonec tahle situace velkou roli nehrála. Česko v pohodovém tempu soupeře přehrálo a bralo „povinné“ tři body po výhře 5:1.