Gordon Hayward (vlevo) z Utahu obchází Kevina Duranta z Golden State.

Gordon Hayward (vlevo) z Utahu obchází Kevina Duranta z Golden State. | foto: Reuters

Golden State kráčí nejrychlejší cestou, Green se blýskl triple-double

• 35
Bez jediného klopýtnutí prošli basketbalisté Golden State sérií 2. kolo play-off Západní konference NBA s Utahem. Ve čtvrtém souboji na půdě soupeře zvítězili 121:95 a slaví postup do konferenčního finále.

Loňští neúspěšní finalisté NBA tak napodobili obhájce titulu z Clevelandu, kteří jsou v play-off zatím rovněž bez porážky.

Nejpilnějším střelcem vítězů byl s 30 body Stephen Curry. Přidal k tomu sedm asistencí a pět doskoků.

„Dneska jsme měli šanci to uzavřít a to se nám naštěstí povedlo,“ pochvaloval si Curry. „Máme spoustu talentů. Nikdy nevíme, kdo z nás bude mít skvělý večer,“ dodal.

Curry proměnil čtyři z deseti trojkových pokusů a osamostatnil se na druhém místě historických tabulek v počtu utkání ve vyřazovacích bojích s alespoň jednou úspěšnou střelou zpoza trojkového oblouku.

Devětadvacetiletý rozehrávač se trefil už v 52 duelech a k vyrovnání rekordu Raye Allena mu jich schází sedm.

Stephen Curry ve čtvrtém utkání s Utahem

Dvojciferným bodovým ziskem se v utkání blýskli i čtyři Curryho spoluhráči, Draymond Green dokonce zaznamenal triple-double za 17 bodů, 10 doskoků a 11 asistencí. Celkem se na palubovku dostalo hned jedenáct hráčů ze soupisky Warriors.

Klay Thompson je doplnil 21 body, Kevin Durant dodal 18 bodů a JaVale McGee zvládl 12 bodů.

Po drtivém nástupu hostujícího týmu dokázal domácí Utah ve druhé čtvrtině manko snížit, Golden State si však i po přestávce udržovali zhruba desetibodový náskok a v závěrečné čtvrtině rozhodli.

Hráči Jazz nastříleli za úvodních devět minut pouze 12 bodů, oproti 22 v podání Golden State. Ve zbytku zápasu navíc přidali už jen čtyři body a tak manko Utahu nakonec narostlo až na konečných 26 bodů.

Draymond Green ve čtvrtém duelu s Utahem

V dresu Utahu se se sezonou rozloučil 25 body Gordon Hayward, 18 bodů měl na kontě rozehrávač Shelvin Mack zaskakující v základní sestavě za zraněného George Hilla. Francouzský pivot Rudy Gobert dosáhl na 12 bodů a 13 doskoků. Mladý australský rozehrávač Danté Exum skončil s 15 body.

Golden State se ve finále Západní konference utkají s vítězem duelu mezi San Antoniem a Houstonem. Jejich série je po čtyřech zápasech vyrovnaná 2:2.

Play-off NBA - výsledek

2. kolo

Západní konference - 4. zápas:

Utah - Golden State 95:121 (17:39, 52:60, 79:93)
Nejlepší střelci:
Hayward 25, Mack 18, Exum 15, Gobert 12, Ingles 7 - Curry 30, Thompson 21, Durant 18, Green 17, McGee 12, Clark 8, Iguodala 7. Konečný stav série: 0:4.