Craig Anderson z Ottawy je zklamaný, právě ho překonal Oscar Lindberg (24) z NY...

Craig Anderson z Ottawy je zklamaný, právě ho překonal Oscar Lindberg (24) z NY Rangers. | foto: AP

Rangers slaví podruhé v řadě a srovnali stav série s Ottawou

• 10
I ve druhém domácím představení v sérii druhého kola play-off hokejisté Rangers porazili Ottawu shodným skóre 4:1 a srovnali tak stav na 2:2 na zápasy. První hvězdou utkání byl švédský centr New Yorku Oscar Lindberg, jenž se ve druhé třetině dvakrát zapsal mezi střelce.

Hokejisty Rangers po celou sezonu zdobila vyrovnanost všech útočných formací. Góly může střílet každá z nich, což ve čtvrtek potvrdila až čtvrtá lajna. Její centr Oscar Lindberg se blýskl dvěma zásahy.

„Poslední dva zápasy nebyly v režii jednoho či pár hráčů. Všechny čtyři útoky si vedly dobře a to je přesně, co v této fázi sezony potřebujeme,“ pochvaloval si výkon svých parťáků vítězný gólman Henrik Lundqvist, jenž pochytal 22 z 23 střel Ottawy.

O čisté konto jej připravil až v 54. minutě autor alespoň čestného úspěchu Senators Kyle Turris. Do závěrečné dvacetiminutovky hosté nastupovali s třígólovou ztrátou a trenér Guy Boucher se tak rozhodl šetřit kapitána Erika Karlssona, jehož trápí zraněná pata, a do brány si na místo Craiga Andersona stoupl Mike Condon.

Kromě zmiňované kosmetické úpravy skóre z hole Turrise se v dané hrací části prosadil v přesilovce i domácí Chris Kreider. Diváci v Madison Square Garden byli svědky i řady šarvátek a pěstních soubojů. O zvýšenou rivalitu v pokračování série tak rozhodně nebude nouze.

O vybudování úvodního náskoku New Yorku se postarali v zahajovací třetině Nick Holden a ve druhé části zmiňovaný centr čtvrté řady Lindberg, jemuž v obou případech asistoval Tanner Glass.

Výsledky, 2. kolo play-off NHL

Východní konference - 4. zápas:

NY Rangers - Ottawa 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
23. a 36. Lindberg, 15. Holden, 51. Kreider - 54. Turris. Střely na branku: 30:23. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Lindberg, 2. Glass, 3. Grabner (všichni NY Rangers). Stav série: 2:2.