U puku je Vladimír Sobotka ze St. Louis, jeho akci sleduje Ryan Johansen z...

U puku je Vladimír Sobotka ze St. Louis, jeho akci sleduje Ryan Johansen z Nashvillu. | foto: AP

Sobotka asistoval u jediné trefy St. Louis, Anaheim rozstřílel Edmonton

• 5
Po pěti výhrách v řadě sice nedávno hokejistům Nashvillu skončila vítězná série, skvělou formu však opět potvrdili v neděli. Na domácím ledě porazili St. Louis výsledkem 3:1 a v sérii tak vedou 2:1 na zápasy. U jediné trefy Blues si asistenci připsal český útočník Vladimír Sobotka. Stav 2:1 na zápasy je i ve druhé dvojici Západní konference poté, co Anaheim snížil náskok Edmontonu venkovní výhrou 6:3.

Nashville si v domácím prostředí vytvořil střeleckou převahu 34:23 a opět se mohl v ofenzivě spolehnout na šikovnost svých produktivních obránců. Už v 11. minutě Predators poslal do trháku svou třetí trefou v play-off Ryan Ellis, jenž bodoval pošesté v řadě a vytváří nový klubový rekord produktivity beka ve vyřazovacích bojích.

V úvodu druhé dvacetiminutovky vedení navýšil Cody McLeod. St. Louis se v 33. minutě podařilo snížit, na trefě Alexandera Steena se asistencí přičinil i jediný Čech v zápase Vladimír Sobotka (17:51, +/-: 0). Stav 2:1 pak vydržel až do závěru řádné hrací doby, než v 55. minutě od modré čáry propálil vše co mu stálo v cestě Roman Josi. Švýcarský zadák tak napodobil svého kolegu Ellise a připsal si již třetí zásah v probíhajícím play-off.

Po dvou domácích nezdarech 3:5 a 1:2 se hokejisté Anaheimu vrátili zpátky do hry o postup, když v neděli dobyli led Edmontonu vysokým triumfem 6:3. Ducks vyšel skvěle vstup do utkání poté, co v zahajovací třetině nastříleli tři góly. V 1., 6. a 12. minutě se postupně prosadili Rickard Rakell, Jakob Silfverberg a kapitán Ryan Getzlaf.

Za domácí Oilers před prvním odchodem do kabin snížil Patrick Maroon a ve druhé hrací části dokonce vyrovnali Anton Slepyšev s hvězdným Connorem McDavidem. Ve zbytku duelu ale góly stříleli opět jen hosté. Zpátky do vedení Ducks dostal v 30. minutě Christopher Wagner a ve třetí třetině náskok pojistili svou druhou trefou večera Silfverberg a Ryan Kesler.

Z marodky se vrátil do sestavy vítězů uzdravený bek Sami Vatanen. První hvězdou byl se třemi body (2+1) vyhlášen útočník Silfverberg. Gólman Edmontonu Cam Talbot po předchozích skvělých výkonech tentokrát inkasoval všech šest branek a připsal si jen 22 zákroků.

Výsledky, 2. kolo play-off:

Západní konference - 3 zápasy:

Nashville - St. Louis 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
11. Ellis, 23. McLeod, 55. Josi - 33. Steen (Sobotka). Střely na branku: 34:23. Diváci: 17.220. Hvězdy zápasu: 1. Ellis, 2. Josi, 3. Rinne (všichni Nashville). Stav série: 2:1.

Edmonton - Anaheim 3:6 (1:3, 2:1, 0:2)
20. Maroon, 22. Slepyšev, 29. McDavid - 6. a 45. Silfverberg, 1. Rakell, 12. Getzlaf, 30. Wagner, 51. Kesler. Střely na branku: 27:28. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg, 2. Getzlaf, 3. Lindholm (všichni Anaheim). Stav série: 2:1.

Nashville - St. Louis 3:1 (za hosty Sobotka 0+1, Stav série 2:1)

Edmonton - Anaheim 3:6 (stav série 2:1)