Jordan Theodore (vpravo) z Banvitu Bandirma zakončuje přes Dee Bosta z AS...

Jordan Theodore (vpravo) z Banvitu Bandirma zakončuje přes Dee Bosta z AS Monaco. | foto: Basketballcl.com

Theodore vyrval Monaku finále Ligy mistrů, postupuje Banvit i Tenerife

• 0
Prvním finalistou v historii basketbalové Ligy mistrů se stal Banvit Bandirma. Turecký celek otočil semifinále s AS Monaco; výhru 83:74 zařídil americký rozehrávač Jordan Theodore. O pohár si zahrají i hostitelé závěrečného turnaje Iberostar Tenerife, Umana Reyer Benátky přehráli 67:58.

Dobře rozehrané semifinále nedokázal vedoucí celek francouzské ligy z Monaka dotáhnout k vítězství, na zisk poháru si mohou dělat naději v Banvitu Bandirma.

Skvělý výkon znovu podal americký rychlík Jordan Theodore. Hlavní kandidát na cenu pro nejužitečnějšího hráče Ligy mistrů pomohl Banvitu 21 body a 11 asistencemi.

Doplnili ho litevský střelec Gintaras Orelik se 16 body a turecký talent Furkan Korkmaz se 13 body.

Monaco nedokázal spasit ani dvacetibodový Jamal Shuler. První poločas přitom AS patřil, rychle si vybudovalo devítibodový náskok a jeho vyhlášená defenziva měla ve druhé dvacetiminutovce rozhodnout.

Nestalo se, v obraně se naopak začali překonávat hráči Banvitu a rozdíl smazali. Čtyři minuty před koncem bylo srovnáno 69:69, Orelik toto skóre zlomil tříbodovou akcí a Theodore přispěchal se čtyřmi body v řadě. Následná trojka Korkmaze už jen dokonala zklamání Monaka a odstartovala oslavu Banvitu.

Sestřih semifinále Banvit - Monaco

Dobře začali ve svém semifinále také hosté z Benátek, první čtvrtka jim proti Tenerife patřila 21:16. Pak však přišly lekce z obranné práce v podání domácích - přesně takové, jaké si z Kanárských ostrovů odváželi i předchozí soupeři.

Tenerife zavřelo cestu ke svému koši, na začátku druhé půle nedovolilo Italům pět minut bodovat a vybudovalo si šestnáctibodový náskok, se kterým dokázalo před nadšenými diváky hospodařit až do závěru.

Sestřih semifinále Tenerife - Benátky

Mužem zápasu byl domácí Tim Abromaitis s 19 body a 10 doskoky, Aaron Doornekamp ho podpořil 11 body, Jorgos Bogris stihl 10 bodů. Nejlepším střelcem Benátek byl Marquez Haynes se 13 body.

Basketbalová Liga mistrů

závěrečný turnaj hostí Tenerife

Semifinále:

Banvit Bandirma (Tur.) - AS Monaco 83:74 (14:23, 37:45, 55:53)
Nejlepší střelci: Theodore 21, Orelik 16, Korkmaz 13, Vidmar 12, Chappell 10, Kulig 7 - Shuler 20, Ouattara 11, Bost 10, Caner-Medley 9, Gladyr 8.

Iberostar Tenerife - Umana Reyer Benátky 68:57 (16:21, 40:34, 56:42)