• 0
Exligový útočník Martin Jirouš pomohl svým 24. gólem v sezoně Čížové ke dvěma bodům za vítězství po penaltách nad Ostrovem. Druhé Karlovy Vary vyhrály nad Rokycany 2:1 a po 21. kole divize A ztrácejí na lídra tabulky tři body. Podívejte se na video.

Čížová vedla na hřišti předposledního Ostrova od sedmadvacáté minuty, kdy Jirouš proměnil pokutový kop. O vítězství ale lídr tabulky přišel minutu před koncem. Druhý bod vydoloval v následném rozstřelu.

„Po celkovém průběhu nakonec ty dva body beru. Domácí hrají o záchranu, jde jim o všechno. Pravdou je, že kdyby dal Jirouš druhou penaltu, tak bychom asi vyhráli. Ale to se stane,“ řekl pro klubový web trenér Zdeněk Staroba. Čížové se v utkání ještě zranil Tomáš Fenyk, jenž odnesl střet zlomenou nohou.

„Jedním zákrokem jsme přišli o dva hráče. V tu chvíli jde fotbal stranou. Později musel střídat i Jirouš. Samozřejmě nás poznamenalo vážné zranění Fenyka,“ dodal Staroba. Karlovy Vary zaváhání lídra využily a zdolaly Rokycany 2:1.

Z přímého kopu se nejprve trefil Jan Staněk, pak sice vyrovnal hostující Matěj Trojanec, ale vedení vrátil Varům v 84. minutě Josef Hudec.

Výsledky 21. kola: Motorlet Praha - Doubravka 2:1 (0:0), Karlovy Vary - Rokycany 2:1 (1:0), Roudné - Aritma Praha 3:0 (2:0), Český Krumlov - Admira Praha 0:3 (0:1), Mar. Lázně - Klatovy 1:2 (0:0), Ostrov - Čížová 1:2 np (1:1), Jankov - Sedlčany 2:0 (2:0), Sušice - Dobříš 1:3 (0:1).

1. Čížová 21 16 2 0 3 55:17 52
2. Karlovy Vary 21 15 2 0 4 67:25 49
3. Motorlet Praha 21 13 1 4 3 48:16 45
4. Admira Praha 21 11 3 3 4 42:19 42
5. Klatovy 21 10 3 0 8 33:28 36
6. Doubravka 21 10 2 1 8 39:24 35
7. Aritma Praha 21 9 3 2 7 28:30 35
8. Dobříš 21 9 0 3 9 35:34 30