• 0
Ještě dvacet minut před koncem zápasu na domácím hřišti prohrávali o tři góly. Pak fotbalisté Plané stejný počet branek vstřelili. Ve 20. kole jihočeského krajského přeboru remizovali s Osekem 3:3, přesto zůstávají v tabulce poslední.

„Kdyby se hrálo ještě pár minut, možná bychom dali i vítězný gól. I za nepříznivého stavu jsem cítil, že kluci mají na to, aby vyrovnali. Týmový duch byl silný,“ poznamenal domácí kouč Radim Hešík pro web jihoceskyfotbal.cz.

Planá je i přes zisk bodu jednoznačně poslední. Na předposlední Ševětín ztrácí pět bodů, na čtrnáctý Olešník dokonce deset.

Soběslav dělí od Plané jen necelých dvacet kilometrů, v tabulce je to ale téměř čtyřicet bodů! Hráči soběslavi totiž jihočeskému přeboru kralují, v posledním kole porazili Jindřichův Hradec 2:1.

„Je to pro nás nemírně cenné vítězství. V posledních dvacet minutách nás domácí přitlačili, dokonce trefili tyč,“ hodnotil kouč vedoucího týmu tabulky Radek Hajič.

Výsledky 20. kola: Písek B - Hluboká 1:0 (1:0), Katovice - Třeboň 4:0 (4:0), Čimelice - Milevsko 0:0 (0:0), Planá n.L. - Osek 3:3 (0:2), Protivín - Rudolfov 0:3 (0:3), Dačice - Olešník 2:2 (0:1), Ševětín - Želeč 1:1 (1:1), J. Hradec - Soběslav 1:2 (1:1).

1. FK Spartak Soběslav 20 14 5 1 45:18 47
2. SK Siko Čimelice 20 11 5 4 36:14 38
3. SK Otava Katovice 20 11 4 5 52:26 37
4. TJ Sokol Želeč 20 10 6 4 42:19 36
5. SK Rudolfov 20 10 5 5 29:25 35
6. FK Protivín 20 9 5 6 32:22 32
7. TJ Hluboká nad Vltavou 20 9 4 7 34:29 31
8. FK Jindřichův Hradec 1910 20 8 5 7 28:25 29