VYLOUČENÍ. Italský sudí Nicola Rizzoli po druhé žluté kartě vyloučil fotbalistu...

VYLOUČENÍ. Italský sudí Nicola Rizzoli po druhé žluté kartě vyloučil fotbalistu Bayernu Mnichov Javiho Martíneze. | foto: Reuters

• 5
Tři zápasy, devět gólů, dvě neproměněné penalty, dva chybně nařízené pokutové kopy. Středeční čtvrtfinále Ligy mistrů přinesla spoustu vzrušujících i kontroverzních momentů. Na všechny se můžete podívat ve videosestřizích.

Liga mistrů, nejprestižnější klubová soutěž planety, má za sebou úvodní čtvrtfinále.

V úterý Juventus porazil Barcelonu 3:0, duel Dortmundu s Monakem byl kvůli bombovému útoku na autobus s hráči Borussie přeložen na středu. A právě odložený duel nabídl velké drama.

Borussia Dortmund - AS Monako 2:3

Hosté nedali penaltu, pak vedli 2:0 a 3:1, nakonec vyhráli 3:2.

Proti Monaku byli domácí horší, především první poločas jim vůbec nesedl. Po faulu na Mbappého hosté kopali penaltu, jenže Fabinho z jedenácti metrů ani netrefil bránu. Pokutový kop nedal poprvé v profesionální kariéře! Vzápětí však Mbappé skóroval, následně deset minut před pauzou si Raggiho centr hlavou srazil do vlastní sítě obránce Sven Bender.

Po přestávce sice Dembelé snížil, ale Monako mělo jedovaté brejky a po jednom z nich Mbappé dal na 3:1. V závěru Kagawa po pěkné individuální akci snížil a dal BVB naději do odvety.

Bayern Mnichov - Real Madrid 1:2

Cristiano Ronaldo, nejlepší fotbalista světa za loňský rok, dvěma góly otočil výsledek na hřišti Bayernu Mnichov. Ten dohrával duel v oslabení po vyloučení Martinéze.

Bayern dobře začal, byl lepší, Vidal se po rohu protlačil přes Nacha a tvrdou hlavičkou pod břevno překonal Navase. Poté měl další šanci hlavou, ale přestřelil a v závěru půle překopl bránu i z penalty. Tu italský sudí Rizzoli nařidil za údajnou ruku Carvajala. Přitom hostující obránce trefil míč do prsou.

Po přestávce Bayern překvapivě odpadl a nechal všechnu slávu Ronaldovi, který skóroval po centrech ze stran. Navíc ještě velkou šanci neproměnil.

Atlético Madrid - Leicester 1:0

Souboj rozhodla chyba švédského sudího Erikssona. Domácí Griezmann z levé strany pádil do vápna, ale těsně před ním ho srazil Albrighton. Dostal správně žlutou kartu, ale sudí pak měl nařídit přímý kop. Rozhodně se nejednalo o situaci, kdy hostující záložník zákrok dokončil ve vápně.