• 0
Bývalý ligový fotbalista Karel Piták exceluje v ČFL. Ve 22. kole pomohl Olympii Hradec Králové k výhře 3:0 nad Hořovickem dvěma brankami - napřed se prosadil ranou z voleje zpoza šestnáctky, pak chytrým obloučkem vyřešil protiútok lídra soutěže. Podívejte se na video.

Pitákovi, bývalému hráči Slavie či Jablonce, se v dresu hradecké Olympie náramně daří. Kapitán vedoucího týmu tabulky vstřelil v sezoně už třináct branek, poslední dvě na hřišti posledního Hořovicka.

Oba zásahy si schoval na druhý poločas. V 67. minutě (zápas Olympie začíná na videu v čase 4:50) se k Pitákovi odrazil balon za vápno po rohovém kopu a hradecký odchovanec ho pravačkou napálil k tyči. Druhý gól přidal v 74. minutě, kdy se kousek za půlkruhem rozhodl vypálit a překvapil gólmana domácích přesným lobem.

Výsledky 22. kola: MFK Chrudim - Vltavín 1:2 (1:0), Litoměřicko - MAS Táborsko B 3:1 (2:0), Písek - Převýšov 2:0 (2:0), Králův Dvůr - Vyšehrad 4:0 (0:0), Tachov - Benešov 4:3 (1:1), Hořovicko - Olympia HK 0:3 (0:1), Benátky - Domažlice 2:1 (1:0), Zápy - Dobrovice 1:0 (0:0), Jirny - Štěchovice 1:2 np (1:1).

Poznámka: Jirnům byly odečteny tři body za neuhrazené dluhy.

1. Olympia Hradec Králové 22 14 1 2 5 50:20 46
2. Jirny 22 13 4 2 3 54:26 46
3. Králův Dvůr 22 12 2 3 5 39:21 43
4. Tachov 22 13 1 2 6 50:38 43
5. Převýšov 22 10 2 5 5 33:24 39
6. Loko Vltavín 22 12 1 0 9 51:40 38
7. Štěchovice 22 8 6 2 6 37:32 38