Cory Joseph (vlevo) z Toronta se snaží prosadit přes bránícího Russella...

Cory Joseph (vlevo) z Toronta se snaží prosadit přes bránícího Russella Westbrooka z Oklahomy. | foto: AP

Westbrook létal nad Torontem, James a spol. zvládli defenzivní partii

• 42
Russell Westbrook zaznamenal v NBA triple-double ve čtvrtém utkání za sebou, celkově jich v sezoně nashromáždil už 34 a pokračuje v honbě za historickým rekordem Oscara Robertsona. Ten v sezoně 1961/62 dosáhl na dvouciferná čísla ve třech statistických ukazatelích v 41 zápasech.

Westbrook ve čtvrtek dovedl Oklahoma City k vítězství 123:102 v Torontu a svoje statistiky rozšířil o 24 bodů, 16 asistencí a 10 doskoků, v poslední čtvrtině už odpočíval. Ve druhé čtvrtině se například podílel koši a přihrávkami na 18 bodech svého týmu za sebou v úseku, který hosté vyhráli 18:6.

A každý z jeho kolegů ze základní pětky se i díky němu podílel na výsledku dvojciferným počtem bodů, Victor Oladipo zaostal za Westbrookem jen o jeden bod. Enes Kanter dodal 14 bodů a Andre Roberson 13 bodů.

DeMar DeRozan byl nejlepším mužem Toronta s 22 body. Náhradník Norman Powell mu sekundoval 13 body.

„Soupeř velmi agresivně brání a mým úkolem bylo to využít ve výhodu, natáhnout na sebe dva hráče a uvolnit tím spoluhráče,“ uvedl Westbrook. Na triple-double dosáhl v necelých 28 minutách hry, jeho tým v Torontu ani jednou neprohrával, vedl až o 32 bodů.

Russell Westbrook v duelu s Torontem

Oklahoma City patří v Západní konferenci šesté místo a o jedinou výhru zaostává za Los Angeles Clippers, kteří prohráli na palubovce osmého Denveru 115:129. Nuggets vedl s 35 body Will Barton, když trefil sedm trojek. Pátý triple-double v sezoně i kariéře nasbíral Nikola Jokič za 17 bodů, 14 doskoků a 11 asistencí.

Gary Harris přidal 20 bodů a Jameer Nelson má 16 bodů. Mason Plumlee se dostal na 10 bodů, 10 doskoků a šest asistencí.

Nejlepším střelcem v týmu Clippers byl J. J. Redick s 22 body, Chris Paul se dostal na 18 bodů a 14 asistencí a Austin Rivers má na kontě 17 bodů. Hvězdní Blake Griffin a DeAndre Jordan odpočívali a do zápasu nezasáhli.

Triple-double přidal i Marc Gasol z Memphisu při vítězství 103:91 nad Atlantou. K třetí výhře v řadě přispěl španělský pivot 18 body, 10 asistencemi a 10 doskoky, Mike Conley přidal 22 bodů a stihl i 12 finálních přihrávek, JaMychal Green je na 14 bodech a 12 doskocích a Grizzlies se dál drží v závěsu za Oklahoma City.

Hawks měli svého nejlepšího hráče v Timu Hardawayovi Jr. s 18 body, Kent Bazemore a Taurean Prince se oba dostali na 16 bodů.

Marc Gasol a jeho triple-double proti Atlantě

Cleveland si doma poradil s nepříjemnou obranou Utahu 91:83, fanoušky Cavaliers potěšil i jeden návrat - v sestavě se po třinácti absencích objevil hvězdný pivot Kevin Love, během 20 minut a hřišti dosáhl na 10 bodů a devět doskoků.

V klíčových momentech poslední čtvrtiny, kdy se skóre přelévalo ze strany na stranu, vzal zápas do ruky LeBron James, celkově se dostal na 33 bodů, 10 doskoků a šest asistencí. Kyrie Irving má na kontě 21 bodů, ale do čtvrté čtvrtiny nezasáhl kvůli potížím s kolenem. Už ve třetí části navíc odstoupil Iman Shumpert, poranil si ruku.

LeBron James v duelu s Utahem

Utah táhl francouzský pivot Rudy Gobert, když nastřádal 20 bodů a 19 doskoků. Gordon Hayward má na kontě 13 bodů, o bod víc než jeho spoluhráči Joe Ingles a Joe Johnson.

Golden State si vítězstvím 122:92 nad Orlandem s velkým předstihem zajistilo prvenství v Pacifické divizi. Nejlepším střelcem Warriors byl Klay Thompson s 29 body, 21 z nich vysázel už v první čtvrtině. Stephen Curry přidal 25 bodů a devět asistencí.

Elfrid Payton a Jeff Green byli nejlepšími střelci Magic, oběma na to však stačilo pouhých 13 bodů.

Městské derby pro sebe získal Brooklyn, NY Knicks zdolal 121:110, pro nejhorší celek NBA je to teprve pátá výhra na venkovní palubovce. Brook Lopez svůj tým vedl 24 body, Rondae Hollis-Jefferson dodal 20 bodů a 10 doskoků během pouhých 25 minut. Jeremy Lin proti svému bývalému týmu zaznamenal 15 bodů a osm asistencí.

Náhradní pivot Kyle O’Quinn si letošní maximum zlepšil na 23 bodů a má i osm doskoků, Derrick Rose přidal 22 bodů a Carmelo Anthony se dostal na 17 bodů. Lance Thomas připojil 15 bodů a 10 doskoků. Kristaps Porzingis, bojující se zraněním, tentokrát nenastoupil.