• 0
Stačila úvodní půlhodina a bylo rozhodnuto. Fotbalisté Želče tou dobou vedli nad Rudolfovem 3:0, do poločasu stihli ještě jednu branku a po změně stran uzavřeli na konečných 5:0. Po 16. kole přeboru Jihočeského kraje tak ztrácejí na lídra ze Soběslavi pouze bod. Podívejte se na video.

Gólový účet zápasu, kterému přihlíželo 80 diváků, otevřel už čtrnácté minutě po závaru ve vápně Radek Novotný. Pak se dvakrát během sedmi minut prosadil nejlepší želečský kanonýr Michal Brůžek. Čtvrtý zásah zvládl ještě před přestávkou Tomáš Kukučka.

Sokol Želeč, který se pyšní nejlepším útokem v soutěži, přidal ve druhém dějství ještě pátý gól a vrátil tak Rudolfovu porážku 0:3 z prvního podzimního kola. Díky jednoznačnému vítězství navíc želečtí stáhli náskok Soběslavi na čele tabulky - lídr totiž jen remizoval na hřišti Písku B 1:1.

„Do Želče jsme přijeli s cílem uhrát alespoň bod, ale tento cíl vzal za své již po půlhodině hry, kdy jsme domácím doslova darovali tři góly, a když se do konce poločasu trefili do naší sítě ještě jednou, bylo vymalováno,“ řekl trenér Rudolfova Otakar Matouš v rozhovoru pro jihoceskyfotbal.cz.

Výsledky 16. kola: Planá n.L. - J. Hradec 1:1 (1:0), Písek B - Soběslav 1:1 (0:0), Katovice - Čimelice 2:1 (2:0), Dačice - Milevsko 1:0 (1:0), Ševětín - Osek 2:0 (2:0), Želeč - Rudolfov 5:0 (4:0), Olešník - Hluboká 1:1 (0:1), Protivín - Třeboň 2:0 (0:0).

1. FK Spartak Soběslav 16 10 5 1 34:13 35
2. Sokol Želeč 16 10 4 2 40:14 34
3. SK Siko Čimelice 16 9 4 3 31:12 31
4. FK Protivín 16 8 5 3 27:12 29
5. FK Jindřichův Hradec 1910 16 7 5 4 24:16 26
6. SK Rudolfov 16 7 5 4 22:23 26
7. SK Otava Katovice 16 7 4 5 37:24 25
8. TJ Hluboká nad Vltavou 16 6 4 6 23:24 22