Šustr s Palátem bodovali za Tampu, Frolík asistoval u dvou gólů

• 14
Druhá trefa sezony z hole obránce Andreje Šustra a asistence útočníka Ondřeje Paláta pomohla hokejistům Tampa Bay zvítězit 4:1 ve čtvrtečním duelu s Minnesotou. Dařilo se rovněž Michaelu Frolíkovi, jenž přihrál na dvě branky u triumfu Calgary 5:0 nad Montrealem. Jakub Voráček (0+1) naopak jen zmírnil prohru Philadelphie 2:4 s Torontem. Z 32 střel třikrát v bráně Flyers inkasoval Michal Neuvirth.

Slabší formy Philadelphie (70 bodů) a Floridy (69 bodů) využili hokejisté Tampa Bay (71 bodů) a posunuli se v boji o play-off na druhou pozici pod čarou postupu v tabulce Východní konference. Na první tým za hranicí postupu - Toronto (74 bodů) - ztrácí tři body a držitel poslední divoké karty - Islanders (75 bodů) - má ještě o bod navíc.

Naposledy si Lightning ve čtvrtek připsali cenný skalp po výsledku 4:1 nad lídrem konkurenční Západní konference - Minnesotou. U otevírací trefy utkání ze 7. minuty si v přesilové hře využité Nikitou Kučerovem připsal asistenci i Ondřej Palát (20:43, +2, 1 střela, 0+1).

V dalším průběhu se střeleckých rolí ujali obránci. Nejprve ve 12. minutě zvyšoval Victor Hedman a v 25. minutě se podruhé v letošní sezoně zapsal mezi střelce i dlouhán Andrej Šustr. Aktivní Kučerov zatáhl puk do útočného pásma a vybídl ke střele českého zadáka, jenž pálil z první zpoza pravého kruhu.

Minnesota vymazala nulu na kontě Andreje Vasilevského až v 57. minutě, kdy snižoval Marco Scandella. V 59. minutě ale uzavřel skóre trefou do prázdné brány skvěle hrající Kučerov (2+1). Český útočník hostů Martin Hanzal (15:01, -1, 1 střela, 5 hitů) se z pozice centra třetího útoku do statistik nezapsal.

Výhru Tampy ovšem zastínily tři zranění. V dalších bojích o důležité body jim můžou chybět hned tři forvardi, kteří nedohráli proti Wild - Tyler Johnson, Vladislav Naměstnikov a Cedric Paquette.

Souboj Toronta s Philadelphií proti sobě postavil přímé konkurenty o divokou kartu ve Východní konferenci. Výhodu domácího ledu zužitkovali draví Maple Leafs, kteří po výhře 4:2 se součtem 74 bodů mají z týmů pod čarou postupu nejblíže k Islanders (75 bodů) na posledním místě zajišťujícím účast ve Stanley Cupu.

1. David Pastrňák (BOS) 60z. - 57b. (27+30)
2. Jakub Voráček (PHI) 66z. - 54b. (17+37)
3. Radim Vrbata (ARI) 66z. - 48b. (15+33)
4. David Krejčí (BOS) 67z. - 46b. (18+28)
5. Michael Frolík (CGY) 67z. - 39b. (14+25)
6. Jaromír Jágr (FLA) 65z. - 35b. (12+23)
7. Ondřej Palát (TBL) 59z.- 33b. (13+20)
8. Radek Faksa (DAL) 65z. - 30b. (10+20)
9. Martin Hanzal (MIN) 57z. - 29b. (16+13)
10. Tomáš Plekanec (MTL) 66z. - 24b.(7+17)

Od nedávného podpisu nové dvouleté smlouvy, kdy čtyřikrát za sebou dostal v bráně přednost Steve Mason, se vrátil mezi tři tyče Flyers český reprezentant Michal Neuvirth. Toronto na něj vyslalo 32 puků a tři skončily za jeho zády. Maple Leafs v zápase využili dvakrát přesilovku. V úvodní třetině v ní vyrovnával na 1:1 William Nylander a po individuální akci Tylera Bozaka ze 30. minuty potrestal další vyloučení hostů v 54. minutě Mitch Marner.

V čase 57:32 za asistence Jakuba Voráčka (18:22, -1, 2 střely, 0+1) snížil na nejtěsnější rozdíl obránce Shayne Gostisbehere, minutu před vypršením řádné hrací doby ovšem do prázdné klece uzavřel výsledek Nazem Kadri. V sestavách obou celků nechyběli i řízní obránci Roman Polák (20:48, +/-: 0, 1 střela) a Radko Gudas (18:04, +/-: 0).

Ze sestavy Chicaga po několika odehraných zápasech vypadli čeští obránci Michal Kempný a Michal Rozsíval. V zadních řadách Blackhawks je ve čtvrtek v domácí partii proti Anaheimu nahradila švédská dvojice - Niklas Hjalmarsson a Johnny Oduya.

Naopak opačná situace potkala Ondřeje Kašeho (14:09, +1, 1 střela). Mladý útočník Ducks se po vynechaném úterním duelu proti Nashvillu vrátil do sestavy. Souboj předních celků Západní konference nakonec rozhodl jen jediný gól. Z fotbalového výsledku 0:1 se radovali hostující Ducks, kterým trefil dva body v 38. minutě Corey Perry.

První hvězdou zápasu ovšem vyhlášen nebyl, když přednost po právu dostal gólman Jonathan Bernier. Na čisté konto totiž potřeboval vysoký počet 42 zákroků. Už v zahajovací třetině se pustili do pěstního souboje hostující kapitán Ryan Getzlaf a slovenský útočník Chicaga Richard Pánik:

Skvělou formu z posledních dní opět potvrdili hokejisté Calgary. Výsledek 5:0 nad Montrelem jim zajistil už osmou výhru v řadě, se 78 body si tak Flames opět upevnili divokou kartu v tabulce Západní konference.

Nad celkem s druhou divokou kartou - St. Louis (71 bodů) - a nejbližšími pronásledovateli pod čarou postupu - Los Angeles (68 bodů) a Winnipegem (66 bodů) - tak mají již dostatečný odstup.

U dvou z pěti branek Calgary si připsal asistence Michael Frolík. Český útočník nejprve přispěl k otevírací brance kapitána Marka Giordana z 8. minuty a v 57. minutě se podílel pro změnu na uzavření skóre v podání Johnny Gaudreaua, který celkově posbíral čtyři zápisy (1+3).

Montreal, jenž se i přes prohru udržel na čele Atlantické divize, nastoupil podruhé za sebou bez zraněného centra Tomáše Plekance a v bráně navíc chyběl nemocný Carey Price. Flames se nakupily zranění až v průběhu zápasu, kdy postupně odstoupili zadáci Michael Stone a Dougie Hamilton.

Výsledky NHL

Carolina - NY Rangers 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)
50. a 53. Aho, 14. Skinner, 14. Zykov - 28. a 37. Zibanejad, 8. Kreider. Střely na branku: 30:43. Diváci: 11 404. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. Zykov, 3. J. Staal (všichni Carolina).

Toronto - Philadelphia 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
14. Nylander, 30. Bozak, 54. Marner, 59. Kadri - 7. Simmonds, 58. Gostisbehere (Voráček). Střely na branku: 33:38. Gólman Neuvirth odchytal za Philadelphii 58:20 minuty, inkasoval tři branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 90,63 procenta. Diváci: 18 894. Hvězdy zápasu: 1. Bozak (Toronto), 2. Gostisbehere (Philadelphia), 3. Andersen (Toronto).

Tampa Bay - Minnesota 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
7. a 59. Kučerov (na první Palát), 12. Hedman, 25. Šustr - 57. Scandella. Střely na branku: 29:33. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Hedman, 3. Kučerov (všichni Tampa Bay).

Chicago - Anaheim 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka:
38. Perry. Střely na branku: 43:26. Diváci: 21 838. Hvězdy zápasu: 1. Bernier, 2. Perry (oba Anaheim), 3. Toews (Chicago).

Colorado - New Jersey 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
32. MacKinnon, 45. Bourque, 59. Beauchemin - 41. Hall, 47. Noesen. Střely na branku: 22:27. Diváci: 11 886. Hvězdy zápasu: 1. Beauchemin, 2. Bourque (oba Colorado), 3. Hall (New Jersey).

Calgary - Montreal 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
8. Giordano (Frolík), 29. Stone, 36. Monahan, 36. Ferland, 57. Gaudreau (Frolík). Střely na branku: 38:24. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau, 2. Stone, 3. Elliott (všichni Calgary).

Arizona - Ottawa 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
32. Perlini, 38. Crouse - 53. a 61. Karlsson, 33. Pageau. Střely na branku: 41:31. Diváci: 10 611. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson, 2. Condon, 3. Crouse (všichni Ottawa).

Vancouver - NY Islanders 3:4 v prodl. (0:1, 2:2, 1:0 - 0:1)
22. Boucher, 24. Baertschi, 60. Stecher - 16. Tavares, 30. Beauvillier, 40. Nelson, 62. Ladd. Střely na branku: 39:28. Diváci: 18 406. Hvězdy zápasu: 1. Stecher (Vancouver), 2. Bailey, 3. Ladd (oba NY Islanders).

San Jose - Washington 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
39. a 49. Couture, 9. Thornton, 23. Pavelski - 6. Winnik, 35. Connolly. Střely na branku: 24:27. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Burns, 2. Couture, 3. Thornton (všichni San Jose).

Los Angeles - Nashville 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
26. a 64. Iginla, 51. Gáborík - 17. Järnkrok, 42. Fiala. Střely na branku: 34:23. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Martinez (Los Angeles), 2. Josi (Nashville), 3. Quick (Los Angeles).