Kouč Barcelony Enrique: Výsledek patří všem, kteří věřili s námi

• 171
Po necelých třech minutách vykročili za senzací, kterou dotáhli do konce v posledních vteřinách zápasu. Hráči Barcelony postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů přes francouzské PSG - porážce 0:4 z prvního duelu navzdory. Odvetu vyhráli 6:1.

„Když nám dali čtyři góly, my jim můžeme dát šest,“ vyhlásil do světa před odvetou proti Paříži Luis Enrique, trenér Barcelony.

Věřil, stejně jako všichni hráči a nakonec i fanoušci, že nepředstavitelné se ve středu večer může stát skutkem. Že dvojzápas Barcelony s Paříží nemá po prvním dějství vítěze, byť k tomu jednoznačný výsledek 4:0 sváděl.

„Během pětadevadesáti minut se může stát cokoli,“ dodával před utkáním Enrique. Jako by snad viděl do budoucnosti.

Barcelona skutečně nasázela šest gólů, ten poslední a rozhodující po střele Sergi Roberta navíc právě v pětadevadesáté minutě.

„Je to historický úspěch, který si budeme pamatovat navždy,“ radoval se barcelonský prezident Josep Maria Bartomeu.

Tým, který před třemi týdny v Paříži nestačil, jehož hráči působili unaveně, téměř bez zájmu, teď doma přepsal kroniky. Jako první celek v historii Ligy mistrů zvrátil výsledek 0:4 z prvního zápasu.

„Tohle je prostě bláznivý, jedinečný sport. Chci vítězství věnovat všem fanouškům, kteří spolu s námi neztratili víru,“ vysvětloval Enrique.

„Bylo to opravdu neskutečné. Stále tomu nemohu uvěřit,“ kroutil hlavou záložník Barcelony Ivan Rakitič.

To jiní zase kroutili hlavou nad rozhodnutím rozhodčího Denize Aytekina odpískat penaltu po souboji Marquinhose se Suárezem. Domácí po ní vedli 5:1, byť opakované záběry ukázaly, že útočník Barcelony filmoval.

Kouč Barcelony Luis Enrique během odvetného duelu Ligy mistrů s Paříží.

Rozvášněný trenér Paříže Unai Emery při utkání na hřišti Barcelony.

„Tři týdny po výhře 4:0 prohrajeme 6:1. To je opravdu velmi těžké přijmout,“ zlobil se pro změnu prezident pařížského klubu Nasser Al-Khelaifi.

Ale nebylo to o přehmatu rozhodčího. PSG v Barceloně podalo bojácný a nervózní výkon. Ani když dal Cavani gól na 1:3, Pařížané nevypadali, že mají duel pod kontrolou. Zatímco v domácím utkání hráli s lehkostí, na Nou Camp přijeli vystrašení.

„Musíme být připravení na to, že v odvetě budeme trpět,“ upozorňoval dopředu kouč Saint Germain Unai Emery.