Barcelona svedla fotbalový zázrak. Paříži dala šest gólů a postupuje

• 942
Fotbalisté Barcelony jsou ve čtvrtfinále Ligy mistrů. V odvetném utkání osmifinále proti Paříži otočili jako první tým v dějinách soutěže výsledek 0:4 z prvního zápasu. Postupový gól na konečných 6:1 dal střídající Sergi Roberto v páté nastavené minutě.

Věřili a doufali. Chtěli být prvním týmem, který v historii Ligy mistrů zvrátí manko 0:4 z prvního utkání. „Jestli to někdo může dokázat, tak Barcelona,“ věřil před odvetou proti Paříži útočník Luis Suárez.

A nemluvil do větru, vždyť už po třech minutách právě on otevřel skóre. V pokutovém území číhal na správném místě, byl důrazný a v souboji překonal hlavou brankáře Trappa.

Domácí lavička vyletěla radostí, fanoušci na Nou Campu buráceli. Podporovali Barcelonu na cestě za nemožným. Na Pařížany, kteří se snažili uklidnit hru a při přerušeních si dávali s rozehrávkou na čas, pískali.

Barcelona, jež po výprasku v Parku princů změnila rozestavení a našla ztracenou formu, naopak dál útočila. Dvakrát střílel z přímého kopu Messi, jen těsně minul horní roh Trappovy brány Neymar.

Ještě před pauzou červenomodří kýžený druhý gól stihli. Iniesta v šestnáctce předběhl Maruqionhose a patou trefil nešťastníka Kurzawu, který si balon srazil do vlastní sítě.

Barcelonský sen dál žil, o to víc, když na začátku druhého poločasu potrestal faul na Neymara proměněnou penaltou Lionel Messi.

3:0 za padesát minut. A pak chvíle, které měly všechnu snahu zhatit.

ZKLAMÁNÍ VS. EUFORIE. Fotbalisté Paříže běží slavit Cavaniho gól na hřišti...

Krátce po Messiho penaltě vběhl do pokutového území domácích Cavani a ve skluzu trefil tyč. Varování, které si domácí nevzali k srdci, se proměnilo v trest o několik minut později. Kurzawa z levého křídla vrátil míč do pokutového území, kde si Cavani odskočil od bránících hráčů a nechytatelnou ranou pod břevno překonal brankáře ter Stegena.

V 62. minutě bylo najednou všechno jinak. Barcelona, které do té chvíle scházel jediný gól do prodloužení, potřebovala k postupu další tři.

Neúprosná pohárová matematika, řekl by kdekdo. Jenže Barcelona se ani ve zdánlivě bezvýchodné situaci nezalekla.

V závěru, kdy už její šance vypadala mizivě, nevídaně povstala. Ještě dvě minuty před koncem na tabuli svítilo stále skóre 3:1.

Ale pak za to vzal Neymar.

V 88. minutě vymetl z přímého kopu šibenici perfektní střelou přes zeď.

Dvě minuty nato na sebe vzal exekuci druhé barcelonské penalty v zápase a faul na spoluhráče Suáreze, který viděli rozhodčí, bezpečně potrestal.

A v páté nastavené minutě poslal nadýchaný centr na nohu střídajícího Sergi Roberta, který dal gól, v nějž už jen málokdo věřil.

NEVÍDANÁ EUFORIE. Fotbalisté Barcelony po šestém gólu, který je posunul do...
6:1. Fotbalisté Barcelony postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů.
Fotbalisté Barcelony přepsali historii Ligy mistrů, z osmifinále přes Paříž...

Senzace, která se příčí fotbalové logice, byla na světě. Barcelona je ve čtvrtfinále Ligy mistrů.

Spolu s ní postoupil z druhého středečního utkání také německý Dortmund, jemu pomohl hattrick útočníka Aubameyanga. Je však jasné, že i přes domácí vítězství 4:0 nad Benfikou zůstane výsledek Borussie ve stínu historického výsledku z Nou Campu.

Osmifinále Ligy mistrů, odvetné zápasy

FC Barcelona - Paris St. Germain 6:1 (2:0)

Branky: 88. a 90.+1 z pen. Neymar, 3. L. Suárez, 40. vlastní Kurzawa, 50. Messi z pen., 90.+5 Roberto - 62. Cavani. Rozhodčí: Aytekin - Kleve, Häcker (všichni Něm.). ŽK: Piqué, Busquets, Rakitič, Neymar, L. Suárez - Matuidi, Draxler, Verratti. Diváci: 96.290. První zápas: 0:4, postoupila Barcelona.

Sestavy: Barcelona: Ter Stegen - Mascherano, Piqué, Umtiti - Busquets - Rafinha (76. Roberto), Rakitič, Iniesta - Messi, L. Suárez, Neymar. Trenér: Enrique.

PSG: Trapp - Kurzawa, Thiago Silva, Marquinhos, Meunier (90.+3 Krychowiak) - Matuidi, Rabiot, Verratti - Draxler (75. Aurier), Cavani, Lucas (55. Di María). Trenér: Emery.

Borussia Dortmund - Benfica Lisabon 4:0 (1:0)

Branky: 4., 61. a 85. Aubameyang, 59. Pulisic. Rozhodčí: Atkinson - Child, Burt (všichni Angl.). ŽK: Castro, Dembélé, Piszczek - Samaris. Diváci: 65.849. První zápas: 0:1, postoupil Dortmund.

Sestavy: Dortmund: Bürki - Piszczek, Papastathopoulos (88. Ginter), Bartra - Durm, Castro, Weigl, Guerreiro, Dembélé (81. Kagawa) - Aubameyang (86. Schürrle), Pulisic. Trenér: Tuchel.

Benfica: Ederson - Nélson Semedo, Luisao, Lindelöf, Eliseu - Salvio (64. Jonas), Samaris (74. Živkovič), Pizzi, André Almeida - Mitroglou, Cervi (82. Jiménez). Trenér: Vitoría.