Wenger po druhém debaklu: Jsem znechucený, penaltu jsme měli kopat my

• 82
Chtěli odčinit ostudu z Mnichova, místo toho zažili téměř stejný příběh i na domácím hřišti. 1:5 v Německu, 1:5 v Londýně. Slušný první poločas, ztráta kapitána, výbuch. Fotbalisté Arsenalu se s Ligou mistrů rozloučili dvěma osmifinálovými debakly s Bayernem Mnichov.

Úterní odvetu podle trenéra Wengera výrazně ovlivnil sudí Sidiropulos, který za stavu 1:0 odpískal penaltu a vyloučil stopera Kosicelného. „Jsem absolutně znechucený,“ uvedl kouč Arsenalu.

Jsou jako zakletí. Fotbalisté Arsenalu se sedm let v řadě neprokousali přes osmifinále.

Bayern je ve dvojzápase zesměšnil. Celkové skóre 10:2 hovoří jasně.

Ale popořadě - po fatálním selhání v Mnichově měla být domácí odveta důstojnou omluvou fanouškům, jejichž averze vůči trenéru Arsénu Wengerovi v posledních týdnech hodně narostla. Omluva se však vůbec nepovedla.

Proč?

Vždyť Arsenal hrál v prvním poločase skvěle, po zásluze vedl díky dělovce Thea Walcotta ze dvacáté minuty. Na další tři - postupové - góly to nevypadalo, dohnání nedostižného manka nikdo nepředpokládal. Ale domácí dělali příznivcům na stadionu Emirates radost.

Po přestávce nastal obrat. Laurent Koscielny fauloval ve vápně Roberta Lewandowského - penalta. Rozhodčí Anastasios Sidiropoulos napřed stoperovi ukázal žlutou kartu, ale vzápětí změnil názor a vytasil červenou.

„Od toho momentu šlo všechno proti nám,“ komentoval bývalý útočník Arsenalu a současný televizní expert Ian Wright. To Wenger v rozhovoru s BT Sport neskrýval znechucení. „Lewandowski byl v ofsajdu a nebyl to penaltový zákrok. Rozhodčí dá Koscielnému žlutou a pak najednou červenou,“ divil se.

Wenger byl z výkonu sudích nešťastný, připomněl také incident z první půle, kdy se odpískání pokutového kopu po souboji s Xabi Alonsem velmi vehementně dožadoval Walcott. „Nepochopitelné, vedli jsme a byl to stoprocentně faul, penaltu jsme měli kopat my,“ pokračoval v kritice francouzský kouč.

„Je mi líto lidí, kteří zaplatili nemalý obnos, aby mohli vidět tohle,“ dodal trenér Arsenalu. Diváci pak po vyloučení Koscielného sledovali defenzivní rozklad, Bayern nasázel oslabeným domácím kromě Lewandowského trefy z puntíku další čtyři góly.

Arsenal ale netrápí jen vypadnutí z Ligy mistrů. Problémem jsou také nepřesvědčivé výkony v domácí soutěži. A hvězdy jako Alexis Sánchez nebo Mesut Özil na odchodu z klubu... „Kanonýři“ procházejí podle Wrighta nejhorším obdobím v historii.