Klay Thompson (vlevo) z Golden State brání Jimmyho Butlera z Chicaga.

Klay Thompson (vlevo) z Golden State brání Jimmyho Butlera z Chicaga. | foto: AP

Basketbalisté Golden State bez zraněného Duranta opět prohráli

• 48
Basketbalisté Golden State po úterní prohře s Washingtonem neuspěli v NBA ani v souboji na hřišti Chicaga Bulls, kde prohráli 87:94. Přitom dvakrát v řadě padli Warriors v základní části naposledy předloni v dubnu.

Nejlepším střelcem čtvrtečního večera byl Russell Westbrook, ale ani jeho 45 bodů nestačilo Oklahoma City k výhře na hřišti Portlandu.

Warriors se v prvním utkání bez zraněného Kevina Duranta trápili v útoku, nedařilo se hlavně Klayovi Thompsonovi, který proměnil pouze pět z 22 pokusů z pole a zůstal na 13 bodech. Nejlepším střelcem Warriors byl s 23 body Stephen Curry, jenž ale za posledních pět minut netrefil pět střel v řadě. Draymond Green má 12 bodů, osm doskoků a sedm asistencí.

Warriors stříleli s úspěšností pod 39 procent, v předchozím průběhu sezony přitom jejich zakončení ani jedenkrát nekleslo pod 41,4 procenta. Za tři body měli jen 20procentní úspěšnost, trefili šest ze 30 pokusů.

Závěrečný úsek prohráli Golden State v Chicagu 2:10, což je nakonec stálo vítězství. Bulls vedl s 22 body Jimmy Butler, Bobby Portis přidal 17 bodů a 13 doskoků.

Westbrook ve třetím utkání v řadě překonal hranici 40 bodů, ale Oklahoma City v Portlandu sehrálo podobný závěr jako Golden State v Chicagu. Hráči Thunder ještě pět a půl minuty před koncem vedli 101:94, ale pak přišla šestnáctibodová šňůra domácích.

Hosté se ještě osmi body v poslední minutě přiblížili na dostřel, avšak Westbrook z trojky vyrovnat nedokázal. Žhavý kandidát na cenu pro nejužitečnějšího hráče sezony na 45 bodů spotřeboval 36 střel, z nichž proměnil pouze dvanáct. Navíc skončila jeho třízápasová série s triple-double, dodal „pouze“ osm doskoků a čtyři asistence.

Russell Westbrook proti Portlandu

Westbrookovi spoluhráči ze základní pětky dali dohromady pouze deset bodů. Podkošový náhradník Enes Kanter má double-double za 18 bodů a 10 doskoků, Taj Gibson se dostal na 15 bodů.

Portland vedl s 33 body Damian Lillard. Jusuf Nurkič se ukazuje jako dobrá volba pod koš Blazers, po vysvobození z Denveru tentokrát zaznamenal 18 bodů, 12 doskoků, šest asistencí a pět bloků. C. J. McCollum se rovněž dostal na 18 bodů.

V posledním čtvrtečním utkání Phoenix přehrál Charlotte 120:103. Úspěšnost střelby Suns se vyšplhala až na 59,7 procent, což je sezonní maximum celku z Arizony. Hned šest hráčů Phoenixu nastřílelo mezi čtrnácti a sedmnácti body.

Marquese Chriss byl nejlepším střelcem vítězů se 17 body, Alan Williams se dostal na 16 bodů a 12 doskoků, T. J. Warren dal 16 bodů a získal osm doskoků, na 16 bodů se dostal i Leandro Barbosa. Devin Booker k 15 bodům přidal i svůj sezonní rekord devět asistencí, Eric Bledsoe má 14 bodů a sedm asistencí.

Charlotte nepomohlo ani 26 bodů a osm asistencí Kemby Walkera. Marvin Williams přidal 19 a Frank Kaminsky 16 bodů.