Tomáš Satoranský (vzadu) z Washingtonu brání  Patrickä Pattersona z Toronta.

Tomáš Satoranský (vzadu) z Washingtonu brání Patrickä Pattersona z Toronta. | foto: AP

Basketbalisté Washingtonu vyhráli v Torontu i díky bodu Satoranského

• 42
Basketbalisté Washingtonu zvítězili v jednom z jedenácti středečních zápasů zámořské NBA na palubovce Toronta 105:96, na čemž se jedním bodem podílel i Tomáš Satoranský. Český reprezentant přidal během sedmnácti minut i tři asistence a pět doskoků.

Nejpilnějším střelcem Wizards byl s 27 body chorvatský křídelník Bojan Bogdanovič. Nedávná posila z Brooklynu nastoupila znovu z lavičky a proměnila šest ze svých sedmi trojkových pokusů

Bradley Beal přidal 23 a John Wall k 12 bodům připojil 13 asistencí. Torontu nestačilo 24 bodů DeMara DeRozana, ani 22 bodů a 12 doskoků Sergeho Ibaky.

Wizards porazili Raptors po osmi předchozích vzájemných nezdarech. Navíc uspěli v přímém souboji o třetí místo ve Východní konferenci.

S Wizards do Kanady ještě neodcestoval čerstvě angažovaný rozehrávač Brandon Jennings a v letadle kvůli osobním důvodům scházel i Trey Burke, takže Satoranský dostal šanci už ke konci první čtvrtiny. A tentokrát to byli právě hráči z lavičky, kteří položili základ k úspěchu. Washington si vybudoval až 24bodový náskok a hospodařil s ním až do koncovky.

Druhý tým východní poloviny soutěže Boston doma porazil lídra konference z Clevelandu 103:99. Isaiah Thomas v poslední minutě proměnil dva trestné hody, jimiž posunul Boston do vedení 101:99, Cleveland v útoku neproměnil dvě střely a Jae Crowder v závěru dalšími dvěma šestkami stvrdil vítězství nad obhájci titulu. Thomas k výhře přispěl 31 body. Al Horford útočil na triple-double s devíti body, 10 doskoky a 10 asistencemi. Crowder stihl 17 bodů a 10 doskoků.

Sestřih ze zápasu Boston - Cleveland

Clevelandský lídr LeBron James si připsal triple-double za 28 bodů, 13 doskoků a 10 asistencí. Je to jeho 49. počin tohoto typu v kariéře. Kyrie Irving zaznamenal rovněž 28 bodů, Derrick Williams se dostal na 13 boů, jeho jmenovec Deron Williams se v novém dresu uvedl čtyřmi body a dvěma asistencemi.

První výhru od příchodu DeMarcuse Cousinse slaví New Orleans, které porazilo Detroit 109:86. Cousins se však na vítězství nepodílel, protože si odpykával trest za příliš velký počet technických chyb v sezoně.

Anthony Davis k výhře pomohl 33 body (24 z nich už v prvním poločasu) a 14 doskoky. Jrue Holiday prolomil střelecké tápání posledních dnů a pomohl 22 body. Dante Cunningham zastoupil Cousinse 16 body. Detroit táhl Jon Leuer s 22 body, Andre Drummond k 13 bodům zapsal 17 doskoků.

Nejdramatičtější koncovku z 11 středečních zápasů viděli diváci v San Antoniu, kde o výhře Spurs 100:99 nad Indianou rozhodl Kawhi Leonard obtížnou střelou z odskoku 2,4 sekundy před koncem. Leonard byl s 31 body jediným dvouciferným střelcem základní pětky Spurs, přidal i 10 doskoků. Pau Gasol a David Lee se dostali na 18 bodů.

Paul George, který předtím Leonarda neubránil, měl na ruce potenciálně vítěznou trojku, jeho pokus s klaksonem se však odrazil od obroučky. George nasbíral 22 bodů, C. J. Miles se dostal na 19 bodů.

Kawhi Leonard v utkání s Indianou

Houston si poradil s LA Clippers 122:103, James Harden k tomu přispěl 26 body a devíti asistencemi, Ryan Anderson dodal 23 bodů, když proměnil šest trojkových střel z jedenácti pokusů. Brazilský pivot Nené zaznamenal double-double 16 bodů a 10 doskoků. Švýcar Clint Capela a Patrick Beverley shodně nasbírali 14 bodů a 12 doskoků.

Rockets přes hranici 20 trojek přeletěli už ve třetí čtvrtině, v té poslední však už žádnou další nepřidali.

Nejlepším střelcem Clippers byl Blake Griffin se 17 body, Chris Paul a Austin Rivers dodali 16 bodů, Paul má na kontě ještě 11 asistencí.

New York přehrál Orlando 101:90, když mu ve druhém poločase dovolil jenom 39 bodů. Kristaps Porzingis vítěze vedl 20 body a devíti doskoky, v koncovce však příliš vidět nebyl. Derrick Rose pomohl Knicks 19 body a sedmi doskoky, Carmelo Anthony připojil 17 bodů a devět doskoků. Nejlepším střelcem Magic byl Evan Fournier s 22 body.

Čtvrtý triple-double v kariéře, ale také za posledních 30 dnů, nasbíral denverský pivot Nikola Jokič. Srbský talent přispěl k výhře 110:98 nad Milwaukee 13 body, 14 doskoky a 10 asistencemi.

Nejlepším střelcem vítězů byl Danilo Gallinari s 22 body, domácí táhli Khris Middleton s 21 body, Malcolm Brogdon se 17 body a patnáctibodoví Jannis Antetokunmpo s Matthewem Dellavedovou.

Jokič si připsal druhý triple-double za sebou, tentokrát proti Milwaukee

Minnesota přehrála Utah 107:80, Karl-Anthony Towns sice proti elitní defenzivě ligy polevil z čísel z posledních zápasů, i tak zvládl 21 bodů a 15 doskoků. Andrew Wiggins přidal 20 bodů a neporušil sérii spočívající v překonání této mety. Shabazz Muhammad z lavičky vypomohl 18 body.

Australský rozehrávač Dante Exum byl s 15 body nejlepším střelcem poražených, Gordon Hayward dodal 13 bodů a Derrick Favors 10 bodů a 12 doskoků.

Miami rozebralo Philadephii 125:98, náhradník Tyler Johnson k tomu pomohl 24 body, Wayne Ellington nastřílel 18 bodů, Hassan Whiteside, Goran Dragič a Dion Waiters se sešli na 15 bodech. Heat odešli poraženi jen ve třech z posledních 20 utkání. Za poražené Sixers se Robert Covington dostal na 19 bodů.

Atlanta přehrála Dallas 100:95. Její pivot Paul Millsap rovněž útočil na triple-double, k 18 bodům a 10 asist1encím však připojil „jen“ osm doskoků. Ersan Ilyasova nastřílel 18 bodů, Dennis Schröder se dostal na 17 bodů a Dwight Howard pomohl 14 body a 12 doskoky. Mavericks vedli Harrison Barnes s 25 a Seth Curry s 21 body.

Po šestnácti prohrách v řadě skončila černá série Brooklynu. Nejhorší tým soutěže zvítězil v Sacramentu 109:100, když v utkání ani jednou neprohrával. Mužem zápasu byl Brook Lopez, který Nets přispěl 24 body a osmi doskoky a právě překonal metu 10 000 bodů v základní části NBA. Jeremy Lin se připomněl 17 body.

Kings však domácí prohra zase tolik nemrzí, tým své snažení směřuje k letošnímu draftu a zároveň zvýšil roli nováčků. Skal Labissiere nastoupil v základní sestavě a zvládl 10 bodů, Buddy Hield byl nejlepším střelcem poražených se 16 body.