ŠŤASTNÝ STŘELEC. Ondřej Palát z Tampy divoce slaví svůj gól v utkání proti...

ŠŤASTNÝ STŘELEC. Ondřej Palát z Tampy divoce slaví svůj gól v utkání proti Montrealu. | foto: AP

Palát ozdobil návrat do sestavy dvěma body, dvakrát asistoval i Jaškin

• 6
Hokejový útočník Ondřej Palát se po pětizápasové pauze vynucené zdravotními problémy vrátil do sestavy Tampy Bay a hned byl hodně vidět. Bilancí (1+1) přispěl k výhře 4:3 po prodloužení nad Montrealem a byl zvolen druhou hvězdou. Dařilo se rovněž Dmitriji Jaškinovi, jenž dvakrát asistoval u výhry St. Louis 6:3 nad Philadelphií. Jedna asistence přibyla i na konto floridského obránce Jakuba Kindla.

Potěšující zprávou pro trenérský štáb klubu Tampa Bay před středečním soubojem s Montrealem byl návrat z marodky v podání útočného dua Nikita Kučerov (vynechal šest zápasů kvůli zranění v dolní části těla) - Ondřej Palát (vynechal pět zápasů kvůli blíže nespecifikovanému zranění).

1. Jakub Voráček (PHI) 37z. - 35b. (11+24)
2. David Pastrňák (BOS) 30z. - 26b. (19+7)
3. Radim Vrbata (ARI) 35z. - 23b. (9+14)
4. David Krejčí (BOS) 37z. - 22b. (7+15)
5. Jaromír Jágr (FLA) 36z. - 21b. (6+15)
6. Michael Frolík (CGY) 37z. - 18b. (6+12)
7. Tomáš Plekanec (MTL) 35z. - 16b. (3+13)
8. Ondřej Palát (TBL) 31z. - 15b. (5+10)
9. Radek Faksa (DAL) 36z. - 13b. (5+8)
10. Martin Hanzal (ARI) 30z. - 12b. (7+5)

Tabulka produktivity celé NHL:

1. S. Crosby (PIT) 31z. - 42b. (26+16)
2. C. McDavid (EDM) 36z. - 42b. (13+29)
3. J. Malkin (PIT) 37z. - 41b. (15+26)
4. V. Tarasenko (STL) 36z. - 39b. (16+23)
5. A. Panarin (CHI) 37z. - 37b. (15+22)
...
9. J. Voráček (PHI) 37z. - 35b. (11+24)

Listina zraněných hráčů Lightning však nadále čítá prvního brankáře Bena Bishopa, kapitána Stevena Stamkose a zkušené křídlo Ryana Callahana. Navíc v den zápasu se zpozdil na týmový meeting Valtteri Filppula, za což byl potrestán vyřazením ze sestavy. I tak si ale domácí dokázali s těžkým soupeřem poradit, přestože Canadiens drželi po dvou třetinách nadějný trhák 1:3.

V 52. minutě ovšem snížil obránce Victor Hedman a v čase 56:30 si v pravém kruhu nabruslil do střelecké pozice aktivní Palát a překonal Carey Price potřetí - 3:3. Pro českého útočníka to byl druhý bod v zápase, když v zahajovací třetině ještě asistoval u trefy Tylera Johnsona. Ten navíc neřekl své poslední slovo poté, co ve druhé minutě nastavení svou druhou trefou večera zápas rozhodl.

Johnson byl vyhlášen první hvězdou, Palát (19:29, +3, 4 střely, 1+1) druhou. Obránce Andrej Šustr (17:17, -2, 1 střela) byl na ledě u dvou obdržených brankách, hostující Tomáš Plekanec (19:11, +/-: 0) nebodoval.

Poprvé v sezoně se blýskl více než jedním bodem Dmitrij Jaškin (10:42, +2, 0+2). 23letý forvard St. Louis podpořil středeční výhru 6:3 nad Philadelphií dvěma přihrávkami a vylepšil si tak svou bodovou bilanci na 9 zápisů (1+8) z úvodních 30 startů.

Hlavní hvězdou byl ovšem jeho spoluhráč Robby Fabbri, jenž nastřílel hattrick. České duo - útočník Jakub Voráček (21:36, -1, 3 střely) a obránce Radko Gudas (17:44, -1, 2 střely), v sestavě Flyers zůstalo tentokrát bez bodu.

Už třetí prohře za sebou nezabránili hokejisté Floridy. Ve středu nastoupili ke čtvrtému domácímu zápasu v řadě, své fanoušky však potěšili jen v jednom případě. Po výhře 4:3 po nájezdech nad Buffalem (Jágr v zápase třemi asistencemi vyrovnal v historickém bodování Messiera) postupně padli 1:3 s Bostonem, 3:4 po nájezdech s Detroitem a naposledy 2:3 po dalších nájezdech s Torontem.

Maple Leafs po trefách mladých talentů Austona Matthewse a Williama Nylandera vedli po dvou třetinách nadějným dvougólovým rozdílem, Panthers ale zabojovali a dokázali vyrovnat. Už po 29 vteřinách hry ve třetí třetině vykřesal naději Jonathan Marchessault a v 43. minutě za asistence Jakuba Kindla (15:28, +1, 2 střely, 0+1) upravil stav na 2:2 Vincent Trocheck.

V rozhodujícím penaltovém rozstřelu byl jediným úspěšným exekutorem z celkově šesti borců pouze hostující nováček Mitch Marner. Veterána Roberta Luonga překonal ve třetí sérii. Jaromír Jágr (18:48, +/-: 0) po pěti asistencích z předešlých tří startů tentokrát vyšel naprázdno. Do statistik si zapsal jen čtyři nepřesné střelecké pokusy.

Florida - Toronto 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
41. Marchessault, 43. Trocheck (Kindl) - 11. Matthews, 38. Nylander, rozhodující sam. nájezd Marner. Střely na branku: 47:40. Diváci: 16.965. Hvězdy zápasu: 1. Marner (Toronto), 2. Trocheck, 3. Luongo (oba Florida).

Pittsburgh - Carolina 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
21. Crosby, 42. Kunitz, 56. Hagelin - 9. Lindholm, 33. Stempniak. Střely na branku: 26:46. Diváci: 18.653. Hvězdy zápasu: 1. Hagelin, 2. Kunitz (oba Pittsburgh), 3. Lindholm (Carolina).

St. Louis - Philadelphia 6:3 (2:1, 0:1, 4:1)
20., 56. a 58. Fabbri (na druhou a třetí Jaškin), 16. Shattenkirk, 46. Perron, 48. Upshall - 4. Simmonds, 25. Cousins, 45. Schenn. Střely na branku: 25:20. Diváci: 19.409. Hvězdy zápasu: 1. Fabbri, 2. Parayko, 3. Upshall (všichni St. Louis).

Tampa Bay - Montreal 4:3 v prodl. (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)
11. a 62. Johnson (na první Palát), 52. Hedman, 57. Palát - 4. Radulov, 14. Weber, 24. Terry. Střely na branku: 30:22. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Palát (oba Tampa), 3. Weber (Montreal).

Vancouver - Los Angeles 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
3. Eriksson, 21. H. Sedin - 57. Pearson. Střely na branku: 20:37. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. Miller (Vancouver), 2. Doughty (Los Angeles), 3. Eriksson (Vancouver).