Schilbovi ani jeho Galatasarayi klíčové utkání Euroligy nevyšlo

• 0
Basketbalisté Galatasaraye Istanbul nedokázali využít velké příležitosti a ve třináctém euroligovém kole podlehli na palubovce dosud posledního Unicsu Kazaň 60:73. Sami se tak přikovali k dolním patrům tabulky a ztížili si cestu do čtvrtfinále.

Duel na palubovce finalisty VTB ligy vůbec nevyšel českému reprezentantovi Blaku Schilbovi. Dvaatřicetiletý křídelník nenavázal na svých pět posledních představení, ve kterých bylo jeho střeleckým minimem 15 bodů.

V Kazani se Schilb dostal ke čtyřem střelám z pole, žádnou však neproměnil. Trefil jednu ze dvou šestek, a tak za necelých 21 minut zůstal na jediném bodu. K tomu připojil tři asistence, dva doskoky a zisk, ale taky čtyři ztráty.

Nejlepším střelcem tureckého celku je kapitán Sinan Güler se 17 body, dvouciferný výsledek zaznamenal už jen Emir Preldžič, který si připsal 12 bodů a k nim připojil sedm doskoků a pět asistencí.

Za Kazaň, které chyběla střelecká hvězda Keith Langford, se 22 body blýskl Jevgenij Voronov, Quino Colom připojil 17 bodů, sedm asistencí a pět doskoků.

Kazaň při cestě za svou čtvrtou výhru v tomto ročníku prestižního poháru postupně vyhrála všechny čtyři čtvrtiny a udržela hosty na distanc.

Žalgiris Kaunas si odváží výhru 84:71 z palubovky Anadolu Efes Istanbul. Nejlepším střelcem vítězů byl kanadský reprezentant Kevin Pangos, který zaznamenal 15 bodů, když proměnil pět ze šesti trojkových střel. Poražené táhl francouzský rozehrávač Thomas Heurtel, jeho 18 bodů však k úspěchu nevedlo.

Real Madrid doma jasně přehrál Brose Bamberg 95:72, když už první čtvrtku získal v poměru 24:9 a o poločase vedl 47:25. Nejlepším střelcem vítězů byl sedmnáctiletý Luka Dončič, k 16 připojil i šest doskoků, Sergio Llull ho podpořil 14 bodů. Za poražené nastřílel 18 bodů Lucca Staiger.

Olympiakos Pireus nastoupil bez zraněných Vassilise Spanulise a Georgiose Printezise, přesto doma uspěl nad Crvenou zvezdou Bělehrad 73:65, když po většinu zápasu vedl a odrazil i závěrečný pokus Srbů o nápor (62:69).

Matt Lojeski pomohl vítězům 18 body, za hosty se pivot Ognjen Kuzmič blýskl 13 body a 14 doskoky a Stefan Jovič přidal 16 bodů.

Euroliga basketbalistů - 13. kolo

Unics Kazaň - Galatasaray Istanbul 73:60 (za hosty Schilb 1 bod, 2 doskoky, 3 asistence)
Anadolu Efes Istanbul - Žalgiris Kaunas 71:84
Olympiakos Pireus - Crvena zvezda Bělehrad 73:65
Real Madrid - Brose Bamberg 95:72