Jiří Welsch z Nymburka střílí na koš Naharije. | foto: FIBA

Basketbalisté Nymburka vezou v Lize mistrů výhru z izraelské Naharije

• 1
Basketbalisté Nymburka vybojovali jedno z důležitých vítězství ve skupině Ligy mistrů, když v 9. kole vyhráli na hřišti izraelského celku Naharija 86:83.

Čeští mistři utnuli sérii tří venkovních proher a zároveň v přímém souboji jednomu z konkurentů v boji o postup odskočili na rozdíl tří vítězství. Navíc mají lepší vzájemné zápasy.

Nymburk vstoupil do utkání šňůrou 11:0, o což se osmi body v řadě postaral Anthony Meier. Ale hned v úvodu se domácí tým zlomit nepovedlo. Naharija se rychle vrátila do hry a utkání bylo vyrovnané. Ani jednomu z celků se už na dvouciferný rozdíl utéct nepovedlo.

Vedle Meiera se v útoku chytil i Eugene Lawrence, ve druhé půli se k nim přidal Vojtěch Hruban a Nymburku se podařilo přeci jen získat psychickou výhodu několikabodového vedení. A to zejména díky přesné střelbě za tři body.

Sestřih ze zápasu Naharija - Nymburk

Do posledních dvou minut šel Nymburk s šestibodovým náskokem a výhru už udržel. Na hráčích Naharije byla vidět frustrace, neboť jim bylo jasné, že přišli o možná poslední šanci jak se vrátit do boje o postup. Gilbert Brown dokonce vzteky nakopl židli u střídaček.

Naopak nymburský trenér Ronen Ginzburg si ve své vlasti užíval gratulace k důležitému vítězství

Basketbalová Liga mistrů

Skupina A

Ironi Naharija - Nymburk 83:86 (20:25, 43:42, 58:62)
Nejvíce bodů:
Brown 14, Gates 13, Faust a Douglass po 11 - Hruban, Lawrence, Sant-Roos, Meier všichni 15. Fauly: 22:20. Trestné hody: 20/14 - 14/7. Trojky: 11:11. Doskoky: 39:30.

Banvit Bandirma - Frankfurt 86:71
Bakken Bears Aarhus - Aris Soluň 78:92
Domžale - AS Monako 59:63 (za domácí Kyzlink 18 bodů a 1 asistence)