• 0
Stanley Ibe. Povědomé jméno, že? Nigerijský fotbalista hrál ligu za Střížkov, nyní působí v Benešově. V duelu na Vyšehradě vstřelil pěknou branku patičkou, hosté nakonec zvítězili po penaltách 3:2. Na zajímavé momenty 15. kola ČFL se podívejte ve videu.

Běžela 54. minuta utkání a Benešov s Vyšehradem prohrával 1:2, když hosté rozjeli rychlý kontr po pravém křídle. Ibe si našel prostor na bližším rohu malého vápna, míč ale lehce přeběhl - to bývalému ligovému forvardovi nevadilo, zakončil efektní patičkou a vyrovnal na 2:2.

„O přestávce to vypadalo, že je mužstvo dole, ale ve druhém poločase se semklo a vyrovnali jsme. Zbytek zápasu byl o zlomovém góle, který nikdo i přes šance nedal,“ vyprávěl klubovému webu kouč Benešova Kamil Kulhavý.

O druhém bonusovém bodu musel rozhodnout penaltový rozstřel, který ovládli hosté. „Z naší strany jednoznačně propadák,“ nebral si servítky Milan Kopřiva, asistent vyšehradského trenéra, „po výborném výkonu i výsledku v derby na Vltavínu jsme počítali proti Benešovu se třemi body, vinou vlastní laxnosti jsme to ale nezvládli. Fotbal přitom oboustranně za nic nestál.“

Vyšehrad zakončil podzimní část ČFL na pátém místě, Benešov je o deset příček níž.

Výsledky 15. kola: Převýšov - Štěchovice 1:2 (1:1), Vyšehrad - Benešov 2:3 np (2:2), Olympia HK - Vltavín 2:0 (2:0), Písek - Zápy 2:5 (0:2), Litoměřicko - MFK Chrudim 0:4 (0:1), Králův Dvůr - Domažlice 3:0 (1:0), Jirny - Tachov 2:0 (1:0), Hořovicko - Dobrovice 0:1 (0:0), MAS Táborsko B - Benátky 1:0 (0:0).

1. Jirny 17 11 4 0 2 42:15 41
2. Olympia Hradec Králové 17 10 1 2 4 36:17 34
3. Králův Dvůr 17 9 2 2 4 28:18 33
4. Zápy 17 10 0 2 5 41:25 32
5. Vyšehrad 17 9 0 3 5 32:26 30
6. Chrudim 17 9 1 0 7 30:21 29
7. Loko Vltavín 17 9 1 0 7 36:28 29
8. Štěchovice 17 6 4 2 5 27:24 28