Sparťan Daniel Holzer (vlevo) vymýšlí, co provede s míčem, stíhá ho karvinský...

Sparťan Daniel Holzer (vlevo) vymýšlí, co provede s míčem, stíhá ho karvinský obránce Libor Holík. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Gól ještě z výkonu nedělá hurá, odmítl sparťan Holzer chválu

• 16
Přestože je mu teprve jedenadvacet, v současné Spartě je vlastně skoro mazák. „Zraněných máme tolik, že to musíme táhnout i my a pomoct těm ještě mladším,“ usmál se talentovaný fotbalista Daniel Holzer po nedělní výhře 3:0 nad Karvinou.

Běžela teprve čtvrtá minuta, když si Holzer naběhl do pokutového území, kde pohotově využil centr Lukáše Juliše a střílel do odkryté brány. Byl to jeho první ligový gól za Spartu.

Byl to jeden z vašich nejzdařilejších výkonů za Spartu?
Ale já se svou hrou spokojený nebyl. Pokazil jsem několik finálních přihrávek. To, že jsem dal gól, ještě z výkonu nedělá hurá. Mohlo to být mnohem lepší.

Jak moc vám takhle rychlý gól pomohl?
Hodně nás uklidnil. Proti takovým soupeřům musíte dát brzy gól, abyste nemuseli dobývat. Pak se nám před přestávkou podařilo dát i druhý gól. Jen škoda druhého poločasu, který asi mohl být lepší. A musím říct, že se mi líbilo, jak se Karviná snažila hrát fotbal, a nehrála žádného zanďoura.

Cítil jste vzhledem k rozsáhlé marodce větší tlak?
Já chci dát gól nebo nějaký připravit v každém zápase, ne jen teď.

Chyběl mimo jiné Bořek Dočkal. Jak moc?
Nikdo jiný takový ve středu zálohy tady není. Ale myslím, že Filip Havelka to celkem zvládl. Nebál se hrát, přebíral těžké míče a vedl si dobře. Hlavně jsme vyhráli tři nula, takže spokojenost.

Půjde se vám teď lépe do čtvrtečního pohárového zápasu proti Southamptonu?
Vyhráli jsme, takže se nám bude lépe trénovat. Budeme se snažit hrát tak, abychom uhráli alespoň ten bod a v Evropské lize si zajistili postup do jarní fáze.