Veselý nasázel 20 bodů a Fenerbahce v Eurolize přerušilo sérii proher

• 6
Nejlepší střelecký výkon v euroligové sezoně předvedl ve čtvrtek český basketbalista Jan Veselý, který se 20 body podílel na výhře Fenerbahce Istanbul v derby s Anadolu Efes Istanbul 88:80. Jeho tým tak přerušil sérii tří porážek.

Veselý odehrál přes 29 minut a byl druhým nejvytíženějším hráčem Fenerbahce. Z osmi střel z pole sedm proměnil, k tomu se trefil šestkrát z trestného hodu, jichž měl k v zápase k dispozici deset. Pouze o tři body zaostal za svým střeleckým maximem v soutěži z loňského roku.

Český pivotman skvěle zahrál především ve třetí čtvrtině, kdy si Fenerbahce vydobylo klíčový náskok. Předvedl několik parádních smečí, navíc zaznamenal šest doskoků, asistenci, blok, čtyři zisky, ale taky pět ztrát.

Při nejlepší akci utkání se však ocitl na opačné straně - smeč Bryanta Dustona přes Veselého bude nepochybně kandidovat na nejhezčí v tomto ročníku.

O pozici nejlepšího střelce utkání Veselého připravil spoluhráč Kostas Slukas trojkou v posledních sekundách, posunul se na 21 bodů. Hosty vedl devatenáctibodový Jayson Granger.

Fenerbahce prohrálo s istanbulským rivalem první čtvrtinu rozdílem osmi bodů, ale v dalších částech zápasu mělo navrch. Výhrou částečně napravilo porážky s Kazaní, Baskonií a Maccabi Tel Aviv. V turecké lize o víkendu narazí na Anadolu znovu, v Eurolize příště nastoupí proti Milánu.

Ve skvělých výkonech pokračuje Baskonia. Duel s Bambergem otočila k výhře 81:74, přestože v úvodním poločase prohrávala až patnáctibodovým rozdílem. Své krajany nešetřil německý pivot Johannes Voigtmann, který se blýskl 20 body a devíti doskoky. Také Rodrigue Beaubois přispěl vítězům 20 body.

Crvena zvezda Bělehrad přehrála Armani Milán 83:70, ke čtvrté výhře sezony jí nejvíce pomohl Marko Simonovič, když zaznamenal 23 bodů (trojky 5/9) a šest doskoků.

Euroliga basketbalistů

8. kolo

Fenerbahce Istanbul - Anadolu Efes Istanbul 88:80 (za domácí Veselý 20 bodů, 6 doskoků, 1 asistence a 4 zisky)
Unics Kazaň - Maccabi Tel Aviv 73:74
Crvena zvezda Bělehrad - Armani Milán 83:70
Baskonia Vitoria - Brose Bamberg 81:74