Blake Schilb (vpravo) z Galatasaray Istanbul obchází Jefferyho Taylora z Realu...

Blake Schilb (vpravo) z Galatasaray Istanbul obchází Jefferyho Taylora z Realu Madrid. | foto: Profimedia.cz

Schilbových 12 bodů Galatasaray nepomohlo. Prohrál i CSKA, poprvé

• 0
V souboji dosud nejslabších celků basketbalové Euroligy neuspěl Galatasaray Istanbul na palubovce Žalgirisu Kaunas 75:87 a jako poslední v soutěži zůstal s jednou výhrou.

V dresu poražených pařil k nejvytíženějším hráčům český reprezentant Blake Schilb, který za 23 minut stihl 12 bodů (proměnil čtyři z pěti střel), tři asistence a dva doskoky. Více bodů - 15 - zaznamenal už jen jeho kapitán Sinan Güler.

Zkoušení hráči Galatasaray (kvůli neplnění finančních závazků zahájilo s klubem vedení Euroligy správní řízení) ztratili duel ve druhé čtvrtině, kterou prohráli o 12 bodů, o poločasu bylo skóre 37:49 v jejich neprospěch.

Vítěze vedli australský reprezentant Brock Motum s 24 body a šesti doskoky a francouzský rozehrávač Leo Westermann, který stihl 16 bodů a sedm doskoků.

Sestřih ze zápasu Žalgiris - Galatasaray

První porážku v soutěži zažili obhájci titulu z CSKA Moskva. Na palubovce Darüssafaky Istanbul nestačili 83:91, když do zápasu vstoupili hodně ospale. Po třech minutách prohrávali 0:10 a celou první čtvrtinu ztratili v poměru 18:30.

Do zápasu se přesto vrátili a usilovali o úspěch, ale pět bodů Willa Clyburna v poslední minutě jejich šance definitivně zhatilo. Vítěze kromě 14bodového Clyburna táhli James Anderson s 20 body a Brad Wanamaker s 18 body a sedmi asistencemi.

Dvojutkání španělských a řeckých gigantů skončilo 1:1. Real Madrid doma přehrál Panathinaikos Atény 87:84, když ho táhl Sergio Llull; 30 body si zlepšil euroligový střelecký rekord.

Barcelona nestačila na palubovce Olympiakosu 52:59, domácí vedl Vassilis Spanulis, autor 14 bodů a šesti asistencí. Řecký klasik si v utkání zapsal jubilejní 1000. euroligovou asistencí.

Euroliga basketbalistů - 7. kolo

Olympiakos Pireus - FC Barcelona 59:52
Žalgiris Kaunas - Galatasaray Istanbul 87:75 (za hosty Schilb 12 bodů, 2 doskoky, 3 asistence)
Darüssafaka Istanbul - CSKA Moskva 91:83
Real Madrid - Panathinaikos Atény 87:84