• 0
Přišli o vedení 2:0 a dokonce i prohrávali, nakonec však fotbalisté Havířova slaví tři body za domácí vítězství 4:3 nad Jeseníkem. Hosté navíc v závěrečné desetiminutovce zápasu 16. kola divize E dohrávali bez dvou vyloučených. Podívejte se na video.

Havířov, v jehož sestavě nechyběl někdejší ligový záložník Miroslav Matušovič, vedl po 27. minutách hry díky dvěma trefám Petra Cigánka. Outsider Jeseník zabojoval a po přestávce nejenže vyrovnal, ale i otočil skóre na 3:2!

Domácí nepřipustili druhou porážku v řadě a rozhodli během závěrečných deseti minut. První vyloučení na straně Jeseníku potrestal jedenáctým gólem v sezoně střídající Tomasz Gomola. A druhé červené karty, která přišla v 86. minutě, využil nedlouho poté Pavel Zupko.

„Závěr byl dost ovlivněn pro mě nepochopitelným vyloučením Keltnera. Rozhodčí mu vůbec neurčil vzdálenost, kde má stát při přímém kopu a když ho Matušovič trefil, tak dal Keltnerovi druhou žlutou kartu. I Mrázův skluz nepovažuju za faul na přímou červenou kartu,“ řekl Petr Ševčík, trenér hostí.

„Dvojnásobné vyloučení nás poškodilo, protože hráči jeli na sto procent a v závěru už jim ubývaly síly a když do toho přijdeme o dva hráče, kteří byli na hřišti hodně platí, tak je těžké ubránit se závěrečnému tlaku,“ dodal Ševčík pro klubový web.

Výsledky 16. kola: Nové Sady - Kozlovice 1:2 (0:1), Havířov - Jeseník 4:3 (2:0), Dolní Benešov - Loko Petrovice 3:0 (1:0), Nový Jičín - Rýmařov 1:1 (0:1), SFC Opava B - Hranice 5:0 (2:0), Pustá Polom - Velké Karlovice 1:0 (0:0), Šumperk - Val. Meziříčí 1:1 (1:0), Frýdlant n.O. - Přerov odloženo.

1. Valašské Meziříčí 16 11 4 1 27:13 37
2. Dolní Benešov 16 11 2 3 36:12 35
3. Havířov 16 9 3 4 26:21 30
4. Rýmařov 16 7 5 4 33:21 26
5. Hranice 16 7 4 5 27:29 25
6. Kozlovice 16 7 2 7 24:22 23
7. Opava B 16 7 2 7 26:25 23
8. Petrovice 16 6 4 6 24:24 22