Obránce Andrej Šustr z Tampy zpracovává puk.

Obránce Andrej Šustr z Tampy zpracovává puk. | foto: Reuters

Šustr asistoval u výhry Tampy. Voráček nehrál, i tak má o branku víc

• 5
V jediném pondělním zápase hokejové NHL uspěla Tampa Bay výsledkem 4:0 na ledě Islanders. Jednou asistencí se připomněl i český obránce hostů Andrej Šustr, útočník Ondřej Palát nebodoval.

Hokejisté Tampy Bay v pondělí potvrdili na ledě Islanders roli favorita. Newyorský celek se v letošní sezoně zatím herně hledá. Padl potřetí v řadě a pošesté z posledních sedmi startů. Hned třikrát během dané série přitom neuspěl s Lightning, kteří v listopadu nad daným soupeřem postupně slavili výhry 6:1, 4:1 a naposledy 4:0.

Hosté nakročili za výhrou v závěru první třetiny, kdy trefami v 19. a 20. minutě odskočili do dvougólového trháku. Nejprve proměnil samostatný únik J.T. Brown a krátce na to přidal pojistku Ryan Callahan, jenž tečoval střelu zpoza pravého kruhu od Andreje Šustra (19:14, +1, 0+1).

Také ve druhém dějství Lightning udeřili dvakrát v rychlém sledu. V 35. minutě se krásnou akcí blýskli přihrávající Steven Stamkos a do odkryté klece zakončující Nikita Kučerov. Počtvrté překonal Jaroslava Haláka v 38. minutě Vladislav Naměstnikov, jemuž do ideální pozice předložil puk opět skvěle hrající kapitán hostů Stamkos.

Ve třetí dvacetiminutovce už gól nepadl, gólman vítězů Andrej Vasilevskij si své první čisté konto sezony vysloužil díky 34 zákrokům. Po zmiňovaném Šustrovi druhý český zástupce v dresu Tampy, útočník Ondřej Palát (16:25, +/-: 0, 1 střela), vyšel už podeváté z posledních jedenácti startů bodově naprázdno.

Jakubu Voráčkovi z Philadelphie vedení NHL dodatečně přiznalo autorství branky v sobotním utkání proti Minnesotě, které Flyers vyhráli 3:2. Sedmadvacetiletý kladenský odchovanec ve 13. minutě tečoval střelu Brandona Manninga, po které Philadelphia vyrovnala na 1:1. Původně byl za střelce označen Manning.

Voráček, který v utkání zaznamenal i asistenci, si tak díky tomu vylepšil bilanci v této sezoně na 17 bodů za sedm branek a 10 přihrávek z 16 zápasů. Je nejproduktivnějším českým hráčem v soutěži a celkově mu patří v kanadském bodování osmé místo.

Výsledek NHL

NY Islanders - Tampa Bay 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
19. J.T. Brown, 20. Callahan (Šustr), 35. Kučerov, 38. Naměstnikov. Střely na branku: 34:31. Diváci: 12 498. Tři hvězdy: 1. Stamkos (Tampa), 2. Vasilevskij (Tampa), 3. Nestěrov (Tampa).