Obránce Michal Kempný (vlevo) z Chicaga po střetu s Kylem Brodziakem ze St....

Obránce Michal Kempný (vlevo) z Chicaga po střetu s Kylem Brodziakem ze St. Louis. | foto: Reuters

Chicago vyhrálo už sedmý zápas v řadě a vévodí Západní konferenci NHL

• 6
Ve třech středečních zápasech hokejové NHL se žádný z Čechů bodově neprosadil. Za zmínku stojí skvělá série Chicaga, které zvítězilo už posedmé za sebou. Naposledy uspělo 2:1 po prodloužení z ledu St. Louis. I zbylé dva duely neskončily po řádné hrací době, když Columbus udolal 3:2 po prodloužení Anaheim a Ottawa uspěla 2:1 nad Buffalem až po nájezdech.

Jediným negativem po středečním prodloužení vítězného tažení Chicaga je ztráta produktivního centra Arťoma Anisimova, jenž pro blíže nespecifikované zranění v horní části těla odstoupil v průběhu druhé třetiny zápasu na ledě St. Louis.

1. Jakub Voráček (PHI) 14z. - 15b. (6+9)
2. David Pastrňák (BOS) 11z. - 13b. (9+4)
3. Michael Frolík (CGY) 14z. - 9b. (5+4)
4. Radim Vrbata (ARI) 12z. - 9b. (4+5)
5. Tomáš Hertl (SJS) 13z. - 8b. (4+4)
6. Ondřej Palát (TBL) 13z. - 5b. (2+3)
7. David Krejčí (BOS) 13z. - 5b. (1+4)
8. Jaromír Jágr (FLA) 13z. - 5b. (1+4)
9. Tomáš Plekanec (MTL) 13z. - 5b. (1+4)
10. Martin Hanzal (ARI) 9z. - 4b. (2+2)

Kouč Joel Quenneville však autora 17 bodů, které jej řadí na sdílené druhé místo produktivity NHL, očekává brzo zpátky na ledě: „Je to jen otázka několika dní, bude v pořádku.“

V souboji třetího s prvním týmem tabulky Západní konference poslal rozjeté hosty do vedení v 22. minutě Marián Hossa. Slovenský reprezentant v letošní sezoně slavil už dvě kulatá jubilea (500. gól a naposledy v neděli proti Dallasu 1 100. bod) a nyní atakuje pro změnu metu 600. asistencí (na kontě jich má 595).

Skvělý gólman Blackhawks Corey Crawford pak držel nejtěsnější vedení až do samotného závěru řádné hrací doby, než jej v 58. minutě bombou od modré překonal Alex Pietrangelo. Za stavu 1:1 se tak přešlo do prodloužení, z něhož uběhlo jen dalších 25 vteřin hry. Tak málo stačilo Artěmi Panarinovi k rozhodnutí. Ruský útočník si ze zápasu odnesl „Gordie Howe hattrick“, když kromě vítězné trefy zaznamenal i asistenci a stihl se rovněž poprat v 55. minutě se Scottie Upshallem.

V obraně vítězů nechyběl Michal Kempný (13:36, +/-: 0, 2 střely), roli nehrajícího náhradníka plnil Michal Rozsíval. V útoku St. Louis se pak marně pokoušel dobývat ve formě chytajícího Crawforda forvad Dmitrij Jaškin (10:11, +/-: 0, 1 střela).

Nováček Lukáš Sedlák (9:59, -1) slavil s Columbusem domácí výhru 3:2 po prodloužení nad Anaheimem. Blue Jackets tak bodovali už popáté za sebou, přičemž z posledních čtyř startů si kromě památného drtivého triumfu 10:0 nad Montrealem vždy zahráli prodloužení.

To zatím poslední rozhodl v 62. minutě novic Zach Werenski. V řádné hrací době poslali domácí rychle do vedení akcemi z 2. a 6. minuty útočníci Boone Jenner s Brandonem Saadem.

Anaheim, jenž měl výraznou střeleckou převahu 32:18, musel postupně dotahovat skóre, což se mu nakonec i podařilo. V 38. minutě dal kontaktní trefu Rickard Rakell a na 2:2 upravoval v 42. minutě Nick Ritchie.

Podruhé v sezoně si hokejisté Buffala zahráli o výhru v nájezdech a podruhé byli neúspěšní. Po nezdaru s Philadelphií v dané disciplíně podlehli i Ottawě, za kterou nájezd proměnili útočníci Kyle Turris a Bobby Ryan.

V řádné hrací době se Sabres ujali vedení už ve 3. minutě po gólu z levého kruhu od Nicholase Baptistea. Vyrovnání na 1:1 ale zařídil v 28. minutě pohlednou akcí po dravém průniku Ryan Dzingel.

Výsledky NHL

Columbus - Anaheim 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
2. Jenner, 6. Saad, 62. Werenski - 38. Rakell, 42. Ritchie. Střely na branku: 18:32. Diváci: 10 250. Hvězdy zápasu: 1. Werenski, 2. Jenner, 3. Johnson (všichni Columbus).

St. Louis - Chicago 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
58. Pietrangelo - 22. Hossa, 61. Panarin. Střely na branku: 28:30. Diváci: 18 704. Hvězdy zápasu: 1. Crawford (Chicago), 2. Allen (St. Louis), 3. Panarin (Chicago).

Buffalo - Ottawa 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
3. Baptiste - 28. Dzingel, rozh. nájezd Ryan. Střely na branku: 32:29. Diváci: 17 884. Hvězdy zápasu: 1. Condon (Ottawa), 2. Lehner (Buffalo), 3. Dzingel (Ottawa).