Tomáš Satoranský v dresu Washingtonu Wizards

Tomáš Satoranský v dresu Washingtonu Wizards | foto: AP

Satoranského role roste, ale jeho Washington prohrál i do třetice

• 52
Basketbalový Washington doma nestačil na Toronto 103:113 a podlehl i ve svém třetím představení v novém ročníku NBA. Český rozehrávač Tomáš Satoranský dostal v dresu poražených šanci na deset minut a jako jediný hráč svého týmu byl v +/- v kladných hodnotách.

Wizards při sezonní premiéře před domácími fanoušky promarnili dvanáctibodový náskok z úvodní čtvrtiny a Torontu podlehli o deset bodů.

Pětadvacetiletý Satoranský si připsal dva body, když proměnil jednu ze svých dvou střel, a zaznamenal i dva doskoky a dvě asistence. Když byl na palubovce, Washington byl o tři body lepší než Toronto.

Čtvrtý Čech v NBA vystřídal dvě a půl minuty před koncem třetí čtvrtiny Johna Walla a zůstal na hřišti ve čtvrté čtvrtině i po jeho návratu. Právě po Wallově asistenci Satoranský skóroval. Ze hřiště šel čtyři a půl minuty před koncem poslední části, když Wizards prohrávali o šest bodů.

V minutách, asistencích i doskocích si pražský rodák vylepšil dosavadní maxima své začínající kariéry v NBA.

Nejlepším mužem Wizards byl kapitán John Wall s 33 body a 11 asistencemi, připsal si však i devět ztrát. Otto Porter Jr. ho podpořil 23 body a 13 doskoky.

Skvělý vstup do sezony protáhl torontský lídr DeMar DeRozan, když byl nejlepším střelcem utkání se 40 body. Druhý z letošních olympijských šampionů Kyle Lowry pomohl vítězům 18 body, ale stihl pouze dvě asistence.

První prohry v sezoně si připsaly dosud stoprocentní celky Atlanty, Chicaga a Los Angeles Clippers. Na hřišti Atlanty překvapivě zvítězili Los Angeles Lakers 123:116. Hawks vedli v poločase o devět bodů, ale ve druhé půli selhali v obraně.

Lakers k druhé výhře v sezoně dovedl Lou Williams, který v poslední čtvrtině nastřílel šestnáct ze svých 18 bodů. D’Angelo Russell přidal 23 bodů a osm asistencí. Domácím nestačilo 31 bodů a 11 doskoků Dwighta Howarda, ani 26 bodů Tima Hardawaye Jr.

Neporazitelnost udrželi hráči Oklahoma City, kteří zvítězili na hřišti Los Angeles Clippers 85:83. Russell Westbrook přitom podal rozporuplný výkon, když k 35 bodům přidal i deset ztrát. Clippers se však střelecky trápili a nezachránil je ani Chris Paul s 15 body, 11 doskoky, devíti asistencemi a šesti zisky.

Memphis už podruhé v sezoně dokázal zvítězit po prodloužení, když udolal New Orleans 89:83. S 21 body vedl vítěze JaMychal Green, o bod méně nastřílel Mike Conley. Hosty táhl náhradník Lance Stephenson s 21 body, přičemž celá základní pětka Pelicans dala v součtu jen 19 bodů. Anthony Davis zůstal na 10 bodech a sedmi doskocích.

Prodlužovalo se i ve Phoenixu, kde domácí Suns porazili Portland 118:115. Hrdinou byl Eric Bledsoe, který trefil rozhodující trojku zároveň se závěrečnou sirénou.

Do prodloužení duel Phoenix - Portland poslaly dva dvoubodové koše (po jednom na každé straně) během závěrečných 1,1 sekundy. Video pokračuje vítěznou trojkou.

Výsledky NBA

Washington - Toronto 103:113 (za domácí Satoranský 2 body, 2 doskoky a 2 asistence)

11. Denver Nuggets 3 1 2 33,3
12. Minnesota Timberwolves 3 1 2 33,3