• 0
Hráli od 4. minuty v oslabení a místo vyloučeného brankáře chytal obránce. Přesto fotbalisté Pardubic B porazili ve 12. kole divize C Turnov 2:1. V domácím dresu se z penalty trefil bývalý ligový záložník Petr Papoušek. Podívejte se na video.

„Neuvěřitelný zápas rezervy v Turnově,“ hlásá klubový web Pardubic. Oprávněně. Ve čtvrté minutě utkání byl za faul mimo pokutové území vyloučen hostující brankář a mezi tři tyče si - vzhledem k nepřítomnosti náhradníka - musel stoupnout hráč z pole.

Přesto se pardubické „béčko“ radovalo jako první ze vstřelené branky. Po půlhodině hry se prosadil Michal Petráň. V dresu Turnova nastoupil bývalý hráč Liberce Papoušek, jenž v 62. minutě vyrovnal z penalty. Domácí měli tlak, ale nedokázali ho přetavit v další trefu.

Pardubice hrozily z ojedinělých protiútoků a jeden z nich jim deset minut před koncem vyšel náramně - 2:1.

„Kdo neviděl, neuvěří! Takovýto průběh zápasu snad nepamatuji za celou trenérskou kariéru. Hrát od čtvrté minuty v deseti s vyloučeným brankářem, bez náhradníka, kdy do branky musel stoper a ještě vyhrát za tři body je až neuvěřitelné,“ uvedl pro klubový web kouč pardubické rezervy František Kovárník.

Výsledky 12. kola: Letohrad - Př. Kopanina 2:0 (0:0), Kutná Hora - Ústí n.O. 0:2 (0:0), Ostrá - Trutnov 3:0 (3:0), Chrastava - Kratonohy 2:1 np (1:1), Náchod - Čáslav 2:1 np (1:1), Kolín - Vysoké Mýto 0:1 np (0:0), Dvůr Králové - Živanice 3:2 np (2:2), Turnov - Pardubice B 1:2 (0:1).

1. Ústí nad Orlicí 12 8 2 1 1 25:8 29
2. Vysoké Mýto 12 7 2 1 2 15:10 26
3. Čáslav 12 6 2 2 2 28:13 24
4. Živanice 12 4 4 2 2 25:15 22
5. Letohrad 12 5 3 1 3 16:16 22
6. Dvůr Králové 12 4 4 1 3 17:18 21
7. Ostrá 12 3 3 3 3 11:10 18
8. Kutná Hora 12 4 1 4 3 11:11 18