• 0
Na dvanácté kolo České fotbalové ligy nebude rád vzpomínat brankář Benešova Erik Beník, který v domácím utkání se Štěchovicemi dvakrát hloupě inkasoval a jeho tým doma prohrál 1:3. Zápas plný zvratů mezi Domažlicemi a Vyšehradem zvládli lépe Západočeši, kterým dvěma góly pomohl střelec Pavel Fořt. Podívejte se na video.

Benešovský gólman Beník inkasoval v prvním poločase dvakrát od Stanislava Hřebečka. S první trefou mohl těžko něco dělat, při druhém gólu ovšem střelec nachytal brankáře lobem z téměř čtyřiceti metrů. Po změně stran Beník kiksem při pokusu o odkop daroval gól Lukáš Batkovi a Benešov s konkurentem z dolních pater tabulky prohrál.

„Zápas byl o tom, kdo udělá chybu. My jsme po opatrném začátku udělali dvě a soupeř nás potrestal. Sice jsme ještě dokázali do zápasu gólem vrátit, ale ve druhém poločase nás srazila další hrubka a bylo hotovo,“ litoval na klubovém webu trenér poraženého Benešova Kamil Kulhavý.

Napínavý souboj viděli fanoušci v Domažlicích. Pavel Fořt tam brzy domácí tým dostal do vedení nad Vyšehradem, jenže Pražané odpověděli a sami se ujali vedení. Jejich druhý gól vsítil bývalý ligový fotbalista Ladislav Volešák.

Jenže v závěru se Domažlicím podařil ještě jeden zvrat. Patnáct minut před koncem vyrovnal Daniel Černý a ve druhé nastavené minutě rozhodl druhou trefou v zápase Fořt. Domažlice se díky vítězství 3:2 přiblížili svému soupeři v tabulce na jediný bod, patří jim dvanáctá příčka.

Na čele ČFL jsou Jirny, které porazily Písek 3:0. S šestibodovým odstupem sledují Středočechy Olympia HK, Loko Vltavín a Králův Dvůr.

Výsledky 12. kola: Chrudim - Hořovicko 4:0 (2:0), Loko Vltavín - Táborsko B 3:0 (2:0), Domažlice - Vyšehrad 3:2 (1:0), Dobrovice - Převýšov 1:1 (1:1), pen. 4:2, Tachov - Králův Dvůr 1:1 (0:1), pen. 2:4., Jirny - Písek 3:0 (1:0), Zápy - Olympia Hradec Králové 0:2 (0:0), Benátky nad Jizerou - Litoměřicko 1:1 (1:1), pen. 6:5.

1. Jirny 14 9 3 0 2 38:14 33
2. Olympia Hradec Králové 14 8 1 1 4 30:15 27
3. Loko Vltavín 14 9 0 0 5 34:23 27
4. Králův Dvůr 14 7 2 2 3 24:15 27
5. Převýšov 14 6 1 4 3 22:16 24
6. Litoměřicko 14 6 2 2 4 18:15 24
7. Tachov 14 7 1 1 5 24:23 24
8. Chrudim 14 7 1 0 6 25:20 23