• 0
Nevídaný moment viděli diváci v zápase dvanáctého kola fotbalové divize E mezi Kozlovicemi a Šumperkem. Za stavu 2:1 pro domácí chytl obránce hostů Martin Jindra míč do rukou ve vlastní šestnáctce a daroval soupeři penaltu. Kozlovice vyhrály 3:1. Podívejte se na video.

Předposlední tým soutěže ze Šumperka přitom na hřišti Kozlovic vyhrál první poločas. Po změně stran už se mu ale tolik nedařilo. Rozdílový gól dal necelých deset minut před koncem bývalý ligový střelec Libor Žůrek. A pak přišla kuriózní penalta, kterou domácím daroval Martin Jindra.

„Bylo to vážně kuriózní, to patří do silvestrovského vysílání. Nevzpomínám si, že by si takto někdo spletl roli a stal se gólmanem. Asi ten hráč čekal, že je to ofsajd, nebo nevím,“ kroutil hlavou asistent domácího trenéra Tomáš Bureš, kterého citovaly webové stránky Kozlovic.

„Místo toho, abychom soupeře zatlačili, tak přišla nesmyslná ruka Jindry. Nepochopil jsem, proč to chytal do rukou. Myslím si, že to bylo před vápnem, ale to můžeme dát maximálně do námitky. Bylo to nešťastné utkání,“ litoval trenér poražených Zdeněk Opravil na klubovém webu Kozlovic.

Moment, kdy obránce Jindra zachytí centrovaný míč do rukou, najdete na videu v čase 7:35.

Výsledky 12. kola: Nové Sady - Frýdlant nad Ostravicí 3:1 (0:1), Valašské Meziříčí - Pustá Polom 2:1 (1:0), Hranice - Jeseník 3:1 (2:0), Nový Jičín - Dolní Benešov 1:3 (1:1), Petrovice - Velké Karlovice 0:0, Přerov - Havířov 2:1 (1:1), Rýmařov - Opava B 2:0 (1:0), Kozlovice - Šumperk 3:1 (0:1).

1. Valašské Meziříčí 13 9 3 1 21:10 30
2. Dolní Benešov 13 8 2 3 27:12 26
3. Hranice 13 7 3 3 26:21 24
4. Havířov 13 7 3 3 17:16 24
5. Rýmařov 13 6 4 3 30:15 22
6. Kozlovice 13 6 2 5 21:17 20
7. Přerov 13 6 2 5 16:14 20
8. Petrovice 13 5 4 4 21:16 19