David Pastrňák z Bostonu se snaží prosadit před brankářem New York Rangers...

David Pastrňák z Bostonu se snaží prosadit před brankářem New York Rangers Henrikem Lundqvistem. | foto: Reuters

Body Pastrňáka a Krejčího Bostonu nestačily, Montreal dál kraluje NHL

• 38
Český útočník David Pastrňák otevřel skóre duelu mezi Rangers a Bostonem už v 10. vteřině. David Krejčí později navíc asistoval u druhé trefy hostů, výhru 5:2 ale nakonec slavil domácí New York. Neporazitelnost v řádné hrací době si dalším triumfem udržel Montreal, jenž naposledy uspěl těsně 3:2 na ledě Islanders.

Po domácích nezdarech s Montrealem (2:4) a Minnesotou (0:5) nevyšel hokejistům Bostonu už třetí start za sebou. Naposledy padli ve středu 2:5 v Madison Square Garden s Rangers, přestože po zahajovací třetině vedli o dva góly.

11. David Krejčí (BOS) 7z. - 3b. (0+3)
12. Milan Michálek (TOR) 5z. - 2b. (1+1)
13. Radek Faksa (DAL) 6z. - 2b. (1+1)
14. Andrej Šustr (TBL) 6z. - 2b. (0+2)
15. Roman Polák (TOR) 3z. - 1b. (1+0)
16. Dmitrij Jaškin (STL) 5z. - 1b. (0+1)
17. Andrej Nestrašil (CAR) 3z. - 1b. (0+1)

Už po deseti vteřinách se po chytré přihrávce Brada Marchanda z křídla protlačil do úniku David Pastrňák (12:40, -1, 3 střely, 1+0) a Henrik Lundqvsit po rychlé kličce neměl šanci. V 15. minutě se radoval navíc ještě Austin Czarnik, jehož střela se otřela o ruku Lundqvista a pomalu zapadla do sítě. Asistenci si připsal i David Krejčí (15:15, +/-: 0, 1 střela).

V prostřední hrací části se však Bruins čtyřikrát nechali vyloučit (jeden trest si po zásahu na hlavu beka Dana Girardiho vysloužil i Pastrňák) a Rangers toho využili k obratu skóre. Početní převahy využili Rick Nash s Brandonem Pirrim a při hře 5 na 5 se prosadil Kevin Hayes.

Ve třetí třetině pak domácí přidali ještě dvě pojistky, když se podruhé trefil Pirri a svůj čtvrtý gól v NHL vstřelil produktivní nováček Jimmy Vesey. New York tak na rozdíl od svého trápícího se soupeře oslavil už třetí navazující výhru.

Pozici posledního neporaženého týmu v řádné hrací době z celé NHL si i po středečním startu udrželi hokejisté Montrealu. Z ledu Islanders si odvezli dva body po těsné výhře 3:2 a slavili už pátý triumf za sebou, díky čemuž s celkovým ziskem 13 bodů kralují Východní konferenci i celé NHL.

První hvězdou byl s bilancí (1+1) zvolen obránce Canadiens Shea Weber, jenž ve třetí třetině nejprve asistoval u druhého gólu hostů a v 58. minutě využitou přesilovkou zápas rozhodl. Jediný český zástupce v utkání, centr vítězů Tomáš Plekanec (17:02, +/-: 0, 2 střely), se bodově neprosadil.

Podobně jako Montreal si skvělou formu v úvodu sezony drží také další kanadský celek, Edmonton. Ze sedmi startů urvali Oilers už šest výher poté, co ve středu na domácím ledě přehráli 4:1 Washington.

Za dalším dvoubodovým ziskem Oilers nasměroval ve druhé třetině dvěma góly útočník Benoit Pouliot. Už po devíti vteřinách třetí dvacetiminutovky sice snížil Alex Ovečkin, následné góly Patricka Maroona a Milana Lucice ovšem domácí uklidnily.

Zcela jednoznačný průběh nabral souboj mezi Anaheimem a Nashvillem. Domácí Ducks slavili výsledek 6:1, na kterém se nejvíce přičinil dvougólový útočník Jakob Silfverberg.

V úvodní třetině padl jen jediný gól, když ve 3. minutě využil přesilovku Nick Ritchie. Z pohledu Nashvillu dopadla katastrofálně až prostřední hrací část, ve které Ducks slavili dalších pět zásahů. Pekku Rinneho vyhnali na střídačku zmiňovaný dvougólový střelec Silfverberg s Corey Perrym.

Střídající Marek Mazanec, jenž odchytal finálních 25 minut a z 9 střel dvakrát inkasoval, pak nezabránil dalším dvěma gólům v podání Andrew Cogliana (prosadil se při hře v oslabení) a Ryana Keslera (využil přesilovku). Třetí třetina nabídla už jen čestný úspěch Predators z hole Colina Wilsona.

NY Islanders - Montreal 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
36. Tavares, 55. Seidenberg - 24. Byron, 52. Danault, 58. Weber. Střely na branku: 28:29. Diváci: 12 194. Hvězdy zápasu: 1. Weber, 2. Danault (oba Montreal), 3. Tavares (Islanders).

NY Rangers - Boston 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)
40. a 43. Pirri, 30. Nash, 37. Hayes, 44. Vesey - 1. Pastrňák, 15. Czarnik (Krejčí). Střely na branku: 31:29. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Pirri, 2. Nash, 3. Miller (všichni Rangers).

Anaheim - Nashville 6:1 (1:0, 5:0, 0:1)
25. a 30. Silfverberg, 3. Ritchie, 36. Perry, 38. Cogliano, 40. Kesler - 48. Wilson. Marek Mazanec odchytal za Nashville 25 minut, z 9 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 77,8 procenta. Střely na branku: 26:29. Diváci: 15 421. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg, 2. Cogliano, 3. Theodore (všichni Anaheim).

Edmonton - Washington 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
28. a 38. Pouliot, 42. Maroon, 50. Lucic - 41. Ovečkin. Střely na branku: 29:35. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Pouliot, 2. Talbot, 3. Nugent-Hopkins (všichni Edmonton).