Jakub Voráček (uprostřed) krátce poté, co úspěšně usměrnil puk za záda...

Jakub Voráček (uprostřed) krátce poté, co úspěšně usměrnil puk za záda montrealského gólmana Careyho Price. Marně mu v tom brání Jeff Petry. | foto: AP

Voráček byl jediným střelcem Philadelphie, Rozsíval nahradil Kempného

• 18
V pondělních dvou zápasech hokejové NHL se jako jediný z Čechů prosadil útočník Philadelphie Jakub Voráček, jenž gólem alespoň zmírnil porážku 1:3 z Montrealu. V dresu kanadského celku byl u všech branek (1+2) ruský forvard Alex Radulov. Chicago, v jehož obraně nahradil Michala Kempného krajan Michal Rozsíval, podlehlo na domácím ledě 2:3 po nájezdech Calgary.

I po svém šestém představení v nové sezoně hokejisté Montrealu zůstávají posledním celkem soutěže bez prohry v řádné hrací době. Po výsledku 3:1 nad Philadelphií uhráli v pondělí už svou pátou výhru a s 11 body zatím suverénně kralují Východní konferenci i celé NHL (nejlepší tým Západu Edmonton má na kontě bodů 10).

10. Radek Faksa (DAL) 5z. - 2b. (1+1)
11. Milan Michálek (TOR) 5z. - 2b. (1+1)
12. David Krejčí (BOS) 5z. - 2b. (0+2)
14. Roman Polák (TOR) 2z. - 1b. (1+0)
15. Dmitrij Jaškin (STL) 4z. - 1b. (0+1)
15. Pavel Zacha (NJD) 5z. - 1b. (0+1)

To naopak hostující Flyers padli počtvrté z šesti utkání, přestože se opět bodově prosadil jejich lídr Jakub Voráček (18:32, +/-: 0, 5 střel, 1+0). V 32. minutě tečí střely Clauda Girouxe vyrovnával průběžný stav na 1:1 a prosadil se tak už počtvrté v řadě (celkově popáté z dosavadních šesti startů - 3+5).

Ve třetí třetině ovšem Canadiens potrestali faul Seana Couturiera a vzali si tak vedení zpět na svou stranu. Přesilovku využil Brendan Gallagher, na kterého ještě v 59. minutě do prázdné klece navázal Alex Radulov. Právě ruská posila Montrealu z KHL byla vyhlášena první hvězdou poté, co s bilancí (1+2) nechyběla ani u jedné z gólových akcí.

Centr vítězů Tomáš Plekanec (15:36, +2, 4 střely) se do statistik nezapsal, hostující Radko Gudas si odpykal poslední díl z celkově šestizápasového disciplinárního trestu.

Stejně jako v sobotní partii s Torontem (výhra 5:4SN) i v pondělí proti dalšímu kanadskému soupeři si hokejisté Chicaga před svými fanoušky vyzkoušeli samostatné nájezdy. Tentokrát již ale úspěšní nebyli, načež výhru 2:3SN si odvezlo Calgary.

Hostující Flames byli blíže výhře i v řádné hrací době, když se postupně dvakrát dostali do vedení. Využitou přesilovku Sama Bennetta ale vymazal Patrick Kane a další přesilovkový zásah pro změnu z hole Seana Monahana pak v 45. minutě dorovnal Brian Campbell.

Když v prodloužení Calgary přežilo oslabení po faulu Michaela Frolíka (14:31, -1, 2 střely), dostaly se na řadu zmiňované nájezdy. Převahu v nich měli dlouho oba gólmani - Corey Crawford a Brian Elliott. Rozhodnutí přinesla až sedmá dvojice, v niž jako čtrnáctý exekutor v pořadí poprvé skóroval hostující Kris Versteeg.

V obraně Blackhawks po šesti odehraných zápasech poprvé zamířil mezi nehrající náhradníky český reprezentant Michal Kempný, jehož místo v sestavě zaujal jeho zkušenější krajan Michal Rozsíval (16:39, +/-: 0, 1 střela). Záznam penaltového rozstřelu:

Výsledky NHL

Montreal - Philadelphia 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
26. Weber, 54. Gallagher, 59. Radulov - 32. Voráček. Střely na branku: 33:32. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Radulov, 2. Weber, 3. Price (všichni Montreal).

Chicago - Calgary 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
22. P. Kane, 45. Campbell - 5. Bennett, 27. Monahan, rozhodující sam. nájezd Versteeg. Střely na branku: 33:31. Diváci: 21 348. Hvězdy zápasu: 1. Elliott (Calgary), 2. Crawford (Chicago), 3. Versteeg (Calgary).