Radim Vrbata (uprostřed) se raduje z gólu se spoluhráči Connorem Murphym...

Radim Vrbata (uprostřed) se raduje z gólu se spoluhráči Connorem Murphym (vlevo) a Oliverem Ekmanem-Larssonem. | foto: AP

Vrbata dal dva góly Arizony, Edmonton ovládl utkání pod širým nebem

• 32
Hokejový útočník Radim Vrbata vstřelil dvě branky na ledě Rangers, jeho Arizona však opět padla. New York uspěl výsledkem 3:2 a odsoudil soupeře už k čtvrté prohře v řadě. V Manitobě se pod širým nebem střetly celky Winnipegu a Edmontonu. Hostující Oilers si odvezli dva body po skóre 0:3.

Arizona vstoupila do sezony domácí výhrou 4:3 z prodloužení nad Philadelphií. Následně se ale vydala na šestizápasovou šňůru po kluzištích soupeřů a po čtyřech odehraných zápasech z daného tripu vždy odcházela poražena. Naposledy byli nad síly Coyotes domácí Rangers, kterým stačil výsledek 3:2.

10. Radek Faksa (DAL) 5z. - 2b. (1+1)
11. Milan Michálek (TOR) 5z. - 2b. (1+1)
12. David Krejčí (BOS) 5z. - 2b. (0+2)
14. Roman Polák (TOR) 2z. - 1b. (1+0)
15. Dmitrij Jaškin (STL) 4z. - 1b. (0+1)
15. Pavel Zacha (NJD) 5z. - 1b. (0+1)

„Dostáváme lekci, že vyhrávat v této lize vůbec není jednoduché. Téměř každá chyba znamená puk v naší síti,“ hodnotil po zápase výkon svých barev autor dvou gólů Radim Vrbata (17:13, +2, 2 střely, 2+0). Český útočník si tak vylepšil letošní statistiky na 5 bodů (3+2) z pěti odehraných partií.

Poprvé se prosadil už po 33 vteřinách od zahajovacího buly, když mimo dosah Henrika Lundqvista tečoval střelu obránce Connora Murphyho. Rangers pak zásluhou Joshe Joorise a J.T. Millera otočili skóre, v 37. minutě ale Vrbata udeřil podruhé.

Po chybné rozehrávce New Yorku vyrazili hosté do rychlého protiútoku, který 35letý rodák z Mladé Boleslavi zakončil prudkou ranou z mezikruží. Rozhodující akci však předvedl v 42. minutě obránce Rangers Dan Girardi. Kromě Vrbaty v sestavě Coyotes nechyběl ještě český centr Martin Hanzal (18:42, +1, 1 střela).

Hokejový svátek pod názvem Heritage Classic v neděli vyvrcholil v kanadské Manitobě, kde se na fotbalovém stadionu Investor Group Field pod širým nebem střetly celky Winnipegu a Edmontonu.

Zápas, kterému o den dříve předcházela exhibice veteránů s účastí Wayna Gretzkého, ovládli hostující Oilers. Dva body si odvezli po výsledku 0:3 a vítězství tak brali už popáté z dosavadních šesti startů.

Více než 33 tisíc diváků si muselo dvě hodiny počkat na odsunuté zahájení duelu, který opozdilo paradoxně slunečné počasí. Když už se začalo hrát, vše podstatné se pak odehrálo během prostřední dvacetiminutovky. Hosty nejprve ve vlastním oslabení poslal do vedení Mark Letestu a krátce na to skórovali ještě Darnell Nurse a Zack Kassian.

První hvězdou utkání byl zvolen brankář vítězů Cam Talbot, jenž na čisté konto potřeboval 31 zákroků.

Ve zbylých dvou nedělních duelech se již žádný z českých hokejistů nepředstavil. Islanders na domácím ledě rozstříleli Minnesotu výsledkem 6:3. První hvězdou byl zvolen kapitán New Yorku John Tavares (2+1), před spoluhráčem Ryanem Stromem (0+2) a hostujícím Zachem Parisim (2+0). Posledně jmenovaný americký reprezentant vyslal na domácí bránu 10 střel a v šestém startu sezony konečně umazal nulu na svém gólovém kontě, díky čemuž dosáhl na svou 300. a 301. branku kariéry v NHL.

Anaheim si na domácím ledě poradil s Vancouverem 4:2. O svém triumfu ovšem rozhodl až v samotném závěru, když se v 52. minutě zasloužil o vymazání průběžného stavu 2:2 Nick Ritchie a v 59. minutě vše pojišťoval Corey Perry. Ducks, za které si tři asistence připsal kapitán Ryan Getzlaf, si v zápase vypracovali jasnou střeleckou převahu 37:19.

Výsledky NHL

Winnipeg - Edmonton 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
30. Letestu, 32. Nurse, 38. Kassian. Střely na branku: 31:32. Diváci: 33 240. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Kassian, 3. Letestu (všichni Edmonton).

NY Islanders - Minnesota 6:3 (0:0, 3:2, 3:1)
25. a 59. Tavares, 25. De Haan, 28. Boychuk, 47. Quine, 49. Hickey - 22. a 33. Parise, 58. Niederreiter. Střely na branku: 33:29. Diváci: 11 583. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Strome (oba NY Islanders), 3. Parise (Minnesota).

NY Rangers - Arizona 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
13. Jooris, 26. Miller, 42. Girardi - 1. a 37. Vrbata. Střely na branku: 26:29. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Girardi (NY Rangers), 2. Vrbata (Arizona), 3. McDonagh (NY Rangers).

Anaheim - Vancouver 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
1. Cogliano, 21. Fowler, 52. Ritchie, 59. Perry - 20. Horvat, 45. H. Sedin. Střely na branku: 37:19. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Ritchie, 3. Fowler (všichni Anaheim).