• 0
V tom gólu se dá najít jistá podoba s legendární trefou Marca van Bastena z finále Eura 1988. I Luboš Nepovím z Nymburku pálil z voleje a velmi ostrého úhlu. Lídr fotbalové divize B náskoku využil a v desátém kole zdolal Nový Bor 2:1. Podívejte se na video.

Zatímco Nizozemec Van Basten střílel po centru zleva pravačkou, Nepovím otevřel skóre po pasu z opačné strany levou nohou. Brankář domácího Nového Boru se natahoval marně.

Do poločasové přestávky stihli hosté z Nymburka náskok navýšit, když se prosadil Tomáš Chlapec. Domácí se po obrátce snažili o vyrovnání, avšak podařilo se jim pouze snížit na konečných 1:2 - v 62. minutě dorazil míč do sítě Zdeněk Pekař.

Nymburk má na čele tabulky čtyřbodový náskok před druhým Kladnem, které doma zdolalo Úvaly 3:0.

Výsledky 10. kola: Libiš - Souš 0:1 np (0:0), Štětí - Chomutov 4:2 (0:2), Kladno - Úvaly 3:0 (1:0), Tatran Rakovník - Velvary 2:1 (2:1), Nový Bor - Nymburk 1:2 (0:2), Český Brod - Brozany 1:2 np (1:1), Mostecký FK - Neratovice 0:2 (0:0), Hostouň - Meteor 2:1 (1:1).

1. Nymburk 10 8 1 1 0 27:7 27
2. Kladno 10 7 1 0 2 23:12 23
3. Brozany 10 6 1 3 0 22:8 23
4. Český Brod 10 5 3 1 1 25:9 22
5. Souš 10 4 2 1 3 12:10 17
6. Úvaly 9 5 0 1 3 11:10 16
7. Neratovice-Byškovice 10 4 2 0 4 12:15 16
8. Nový Bor 9 2 4 1 2 16:15 15