Česko - Ázerbájdžán 0:0, bída v útoku trvá a šampionát se vzdaluje

• 1077
Vidina postupu českých fotbalistů na mistrovství světa 2018 dostala další velkou ránu. Národní mužstvo ani ve třetím kvalifikačním utkání nedalo gól, zase nevyhrálo, když ve Vítkovicích po mátožném výkonu především v ofenzivě remizovalo s Ázerbájdžánem 0:0.

Čeští fotbalisté mají po třech odehraných kolech kvalifikace dva body za bezbrankové remízy se Severním Irskem a právě Ázerbájdžánem. Mezi tato utkání se ještě vklínila jasná sobotní porážka 0:3 v Německu.

Reprezentace nevyhrála šestý soutěžní zápas za sebou. Čekání na gól trvá už 273 minut. Jen Česko a Kypr v evropské části kvalifikace ve třech odehraných kolech neskórovaly...

Nevýrazný byl proti Ázerbájdžánu výkon celého týmu. Na hřišti nebyl jediný hráč, který by zasloužil pochvalu. Po takovém výsledku chválit nejde.

„Ne, že by kluci nechtěli. Ale je fakt, že v některých situacích jsme propásli vhodný moment pro kolmou přihrávku, hlavně v první půli toho bylo dost,“ uvedl trenér Karel Jarolím.

6.San Marino30031:90

„Není nutno, není nutno, aby bylo přímo veselo,“ zněla před zápasem z reproduktorů neoficiální hymna reprezentace. „Zažít krachy - nevadí!“

V tomto případě však vadí výrazně. Mistrovství světa se vzdálilo, přestože kvalifikace sotva začala.

„Mít ze tří zápasů dva body je samozřejmě komplikace, ale postup ještě ztracený není. Pořád je to hratelné a o postup budeme bojovat,“ burcoval útočník Milan Škoda.

ZNÁMKY

Zabránit černému scénáři mělo sedm změn v sestavě. Stoper Brabec, levý obránce Sýkora, záložník Droppa a útočník Schick nastoupili poprvé v životě v reprezentaci v základní jedenáctce.

Ze sestavy, která v sobotu nebyla schopná čelit Němcům, zůstali jen brankář Vaclík, stoper Sivok a záložníci Dočkal s Krejčím. Mezi náhradníky zůstali po nevydařeném utkání i kapitán Suchý či obvyklá opora Kadeřábek.

Ale nepomohlo nic.

Věříte, že fotbalová reprezentace postoupí na mistrovství světa 2018?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 středa 19. října 2016. Anketa je uzavřena.

NE
NE 9781
ANO
ANO 1617

Česko přitom začalo solidně. Největší šanci měl po půlhodině po krásné narážečce Skalák, který tvrdě střílel z hranice pokutového území. Výborně však zasáhl ázerbájdžánský brankář Agajev.

Střely na straně českého týmu přibývaly. Ale Dočkal pálil těsně vedle a na bránu nemířila ani hlavička Gebre Selassieho, jehož ještě těsně před koncem půle vychytal gólman.

Zatímco v první půli měli čeští hráči alespoň převahu, ve druhém poločase dlouho ani to. Pár centrů či nevydařených střel nemohly pevnou obranu Ázerbájdžánu ohrozit.

Až ke konci tlak opět narůstal. Ale náhradník Škoda v závěru spálil i obrovskou šanci poté, co z několika metrů trefil gólmana. Nevyšla mu ani hlavička z nadějné pozice. V tu chvíli bylo jasné, že český tým opět zklamal.

„Snažíme se hrát dopředu, ale ta finální fáze... Nedaří se průnikové přihrávky, něco vymyslet, obejít soupeře jeden na jednoho. Samozřejmě je to pro mě zklamání,“ dodal Jarolím.