• 0
Stále bez porážky. Hráči Valašského Meziříčí z divize E jsou po deseti kolech soutěže první. V posledním utkání zdolali Nové Sady z opačného konce tabulky 2:1. Bývalý ligový útočník Libor Žůrek pomohl v dalším duelu pátým Kozlovicím k výhře nad Velkými Karlovicemi. Podívejte se na video.

Před čtrnácti lety byl členem zlatého kádru české reprezentace do 21 let, která vyhrála evropský šampionát. Libor Žůrek v kariéře prošel Ostravou, Zlínem. Krátce hrál i v Plzni, nyní působí v divizi.

V současné sezoně se trefil poprvé. V zápase na půdě Velkých Karlovic obešel brankáře a střelou do prázdné brány zvýšil na 2:0. Jeho tým nakonec zvítězil 3:0.

V první dvacetiminutovce rozhodlo dvěma góly o své výhře nad Novými Sady Valašské Meziříčí. „Hráli jsme fakt dobře a klidně jsme mohli první poločas vyhrát o tři branky,“ pochvaloval si domácí trenér Michal Kovář na klubovém webu.

Jenže po změně stran soupeř zabral, snížil na 1:2 a duel řádně zdramatizoval. „Možná jsme je trochu podcenili. Byl to nás nejhorší poločas v letošní sezoně a nebýt Milana Michuta v brance, tak jsme mohli dokonce i prohrát,“ uznal kouč.

Výsledky 9. kola (10. hraného): Valašské Meziříčí - Nové Sady 2:1 (2:0), Havířov - Nový Jičín 3:1 (1:1), Hranice - Petrovice 1:5 (0:3), Jeseník - Přerov 1:0 (1:0), Velké Karlovice - Kozlovice 0:3 (0:0), Opava B - Frýdlant nad Ostravicí 2:1 (1:1), Pustá Polom - Rýmařov 0:0, Šumperk - Dolní Benešov 1:4 (1:1).

1. Valašské Meziříčí 10 8 2 0 17:6 26
2. Havířov 10 6 3 1 14:8 21
3. Dolní Benešov 10 6 2 2 20:9 20
4. Hranice 10 5 3 2 21:18 18
5. Kozlovice 10 5 1 4 17:13 16
6. Opava B 10 5 1 4 16:15 16
7. Jeseník 10 4 2 4 17:16 14
8. Přerov 10 4 2 4 12:12 14