• 0
Dokázali stáhnout ztrátu 1:3 a nakonec ovládli i penaltový rozstřel. Fotbalisté Baťova zvítězili v 9. kole přeboru Zlínského kraje nad Fryštákem 4:3 i přesto, že zápas dohrávali od 70. minuty v deseti. Podívejte se na video.

Úvod utkání vyšel lépe domácím, kteří šli díky přesné hlavičce Jana Krhůtka do vedení. Baťov na inkasovanou branku zareagoval v 16. minutě, když skvělé přihrávky do uličky využil Pavel Krajča a prostřelil gólmana. Poločas ale nakonec ovládli fotbalisté Fryštáku - centr Martina Doležela skončil až v bráně.

Domácí, vzhledem k postavení v tabulce považováni za outsidera, dokonce po obrátce náskok navýšili. Podruhé v zápase se trefil Krhůtek. Avšak Baťov okamžitě odpověděl, přímý kop „sedl“ Aleši Skybovi. A o pět minut později - už bez vyloučeného Skyby - hosté vyrovnali, z druhého gólu se radoval Krajča.

Bonusový bod v penaltovém rozstřelu získali hosté. „V obtížném utkání, ve kterém prokázal své kvality také domácí tým, ukázali i naši hráči svou morální sílu, když z 1:3 dokázali na 3:3 a v penaltovém souboji získat tolik důležité dva body. Jako trenér si tohoto přístupu hráčů velmi cením,“ uvedl pro klubový web kouč Baťova Pavel Neradil.

Výsledky 9. kola: Kelč - Morkovice 1:3 (1:1), Chropyně - Provodov 1:3 (0:1), Vsetín - Rožnov p.R. 1:2 np (1:1), Vigantice - Boršice 0:1 (0:1), Luhačovice - Štítná n.Vláří 2:0 (0:0), Fryšták - Baťov 1930 3:4 np (3:3), Strání - Bystřice p.H. 4:0 (1:0).

1. FK Luhačovice 9 7 0 0 2 22:8 21
2. FC Strání 9 7 0 0 2 19:7 21
3. FC RAK Provodov 9 6 1 1 1 17:11 21
4. FC Vsetín 9 5 1 1 2 25:13 18
5. FC Morkovice 9 5 0 0 4 19:18 15
6. FK Bystřice p.Hostýnem 9 3 2 1 3 15:16 14
7. SK Baťov 1930 9 3 2 0 4 22:21 13
8. SK Boršice 9 4 0 1 4 19:25 13