Russell Westbrook (vlevo) z Oklahoma City přihrává kolem Jonase Mačiulise z...

Russell Westbrook (vlevo) z Oklahoma City přihrává kolem Jonase Mačiulise z Realu Madrid. | foto: AP

Osiřelého Westbrooka zastínil Llull. Třikrát se trefil v poslední vteřině

• 2
Ne jednou, ne dvakrát, třikrát se v poslední vteřinách jednotlivých čtvrtin trefil Sergio Llull za tři body. A i díky unikátnímu kousku se jeho Real Madrid mohl radovat z domácí výhry v duelu s Oklahoma City. Výsledek 142:137 po prodloužení však napovídá, že se měření mezi basketbalovou Euroligou a NBA změnilo v exhibici.

Hráči španělského velkoklubu, devítinásobného vítěze Euroligy, nastříleli zámořskému celku celkem dvacet trojek a nezlomilo je ani manko 22 bodů z prvního poločasu.

Pro hosty z Oklahomy tím začala éra po Kevinu Durantovi. Čtyřnásobný nejlepší střelec NBA v létě jako volný hráč zamířil do týmu letošních finalistů a loňských šampionů Golden State Warriors. Tam vytvořil hvězdnou konstelaci s nejužitečnějším hráčem soutěže Stephenem Currym, dalším výborným střelcem Klayem Thompsonem či rvavým Draymondem Greenem.

Proti Realu se úlohy lídra ujal nováček v týmu Victor Oladipo, s 34 body a pěti trojkami nejlepší střelec zápasu. Enes Kanter přidal 29 bodů a deset doskoků a Durantův dlouholetý parťák Russell Westbrook za dvě odehrané čtvrtiny 18.

V týmu vítězů dal Jaycee Carroll 24 bodů a Sergio Llull 22 včetně pěti trojek.

„V prvním poločase jsme hráli dobře, tak, jak bychom chtěli, aby to vypadalo. Pak to ale v obraně nebylo takové, jak by bylo třeba,“ řekl kouč poražených Billy Donovan. „Máme v týmu spoustu nových tváří a je se co učit. Ale my to zvládneme, od toho je to příprava,“ řekl Westbrook.

Americký tým se v Evropě utká ještě ve středu s druhým španělským velkoklubem Barcelonou. Pro Álexe Abrinese, španělského nováčka oklahomských Thunder, to bude hodně brzký návrat na známou palubovku.