• 1
Ukázal, že hrát fotbal rozhodně nezapomněl. Útočník Petr Švancara se v dresu Tišnova blýskl hattrickem - a docela netradičními brankami. Nejprve se náramně trefil z přímého kopu, pak dvakrát pláchl obraně Lanžhotu. Tišnovu pomohl v 8. kole přeboru Jihomoravského kraje k výhře 6:0. Podívejte se na video.

Švancara se za stavu 1:0 na konci prvního poločasu postavil k rozehrávce volného kopu za hranicí šestnáctky a potvrdil, že měl vždy skvělou techniku - střelou přes zeď nedal gólmanovi hostů šanci. Hned po obrátce přidal druhou branku, když po levém křídle uprchl bekům Lanžhotu a zakončil na zadní tyč.

Hattrick uzavřel po téměř totožné akci jako při druhém gólu. Znovu pláchl bekům hostí a tentokrát zvolil střelu na přední tyčku. O šest minut později si mohl jít odpočinout na lavičku náhradníků. Tišnov i bez něj zvládl ještě dva zásahy a Lanžhot deklasoval 6:0.

Populární „Švanci“ zamířil do Tišnova před sezónou z Blanska, jemuž pomohl k postupu do MSFL. Osmatřicetiletý fotbalista vytvořil úderné brněnské duo s někdejším útočníkem Zbrojovky Mohamedem Traorém. Spolu nasázeli zatím patnáct gólů, což je víc než polovina všech branek Tišnova.

Výsledky 8. kola: Bohunice - M. Krumlov 6:0 (1:0), Rousínov - Sparta Brno 1:1 (1:1), Novosedly - Boskovice 3:3 (1:0), Vojkovice - Ivančice 2:1 (2:1), Moravská Slavia - Bystrc 2:2 (1:1), Ráječko - Mutěnice 2:3 (0:2), Tišnov - Lanžhot 6:0 (2:0), Bučovice - Bosonohy 2:0 (0:0).

1. FK Mutěnice 8 7 0 1 29:7 21
2. AFK Tišnov 8 5 3 0 26:9 18
3. TJ Sokol Lanžhot 8 5 2 1 19:12 17
4. TJ Tatran Bohunice 8 5 1 2 18:9 16
5. FC Dosta Bystrc-Kníničky 8 4 2 2 21:15 14
6. FC Ivančice 8 4 2 2 20:15 14
7. SK Olympia Ráječko 8 4 1 3 23:22 13
8. FC Boskovice 8 4 1 3 16:17 13