• 0
Nové soutěže se Karel Piták a spol. nezalekli. Fotbalisté Hradecké Olympie, v níž někdejší hráč Slavie působí, deklasovali v dohrávce 7. kola ČFL Písek 5:1. Hattrickem se v dresu nováčka blýskl Richard Jukl. Podívejte se na video.

Olympia nastoupila poprvé v sezoně na domácím stadionu v Kuklenách a nově zrekonstruované hřiště „pokřtila“ tím nejlepším možným způsobem. Skóre otevřel ve dvacáté minutě ranou zpoza vápna Jukl, jenž po půlhodině hry přidal i druhou trefu Hradce.

Domácí kanonýr pak hned na začátku druhé půle zkompletoval hattrick. Na 4:0 zvyšoval někdejší ligový hráč Hradce Králové Jiří Poděbradský. Pár okamžiků po něm zpečetil vysoké vítězství Olympie střídající Radek Korba, jenž pohotově doklepl do sítě míč odražený od břevna.

Za hosty pouze v závěru zápasu snižoval z penalty Martin Held. „Předvedli jsme kvalitní výkon okořeněný pěti brankami. Vítězství nad týmem z Písku bylo naprosto zasloužené a mohli jsme rozložit síly brzkým střídáním,“ těšilo trenéra Miloše Sazimu v rozhovoru pro klubový web.

Olympia v nové sezoně prohrála v základní hrací době pouze jednou a drží se na druhé pozici tabulky, což je pro nováčka soutěže parádní bilance. Na čele jsou i přes penaltovou prohru s Jirny fotbalisté Převýšova.

Výsledky 7. kola (8. hraného): Vltavín - Domažlice 3:1 (1:0), Vyšehrad - Litoměřicko 1:0 np (0:0), Olympia HK - Písek 5:1 (2:0), Benešov - Zápy 4:2 (2:2), Dobrovice - Benátky 3:1 (2:0), Hořovicko - Králův Dvůr 0:4 (0:1), MAS Táborsko B - Tachov 0:2 (0:1), Převýšov - Jirny 1:2 np (1:1), Štěchovice - MFK Chrudim 1:0 (1:0).

1. SK Převýšov 8 5 1 2 0 16:4 19
2. FC Olympia Hradec Králové 8 5 1 1 1 23:9 18
3. SK Viktorie Jirny 8 5 1 0 2 25:10 17
4. Loko Vltavín 8 5 0 0 3 21:13 15
5. FK Slavoj Vyšehrad 8 4 1 1 2 13:8 15
6. FK Králův Dvůr 8 4 1 1 2 15:11 15
7. FK Tachov 9 4 1 0 4 13:14 14
8. SK Zápy 8 4 0 1 3 19:15 13