Hradec - Zlín 0:2, rušný zápas s mnoha šancemi rozhodly brejky

• 10
Zase se byli velmi nebezpeční z rychlých protiútoků, zase byli pro soupeře nepříjemní. Zlínští fotbalisté i v osmém kole první ligy pokračovali v parádním tažení, na hřišti v Mladé Boleslavi porazili Hradec Králové 2:0 a jsou dál v čele tabulky o bod před Boleslaví.

Hradec naposled nastoupil v boleslavském azylu, ale s nerozloučil se nejlíp. I když podal docela solidní výkon, na body to proti Zlínu nestačilo.

„Dnes to pro nás bylo těžké utkání. Měli jsme v týdnu určité zdravotní problémy, dokonce někteří hráči nemohli přijet na utkání, některé jsme přivezli až v den utkání. I přes to jsme chtěli zápas odehrát a ne ho odkládat. Nakonec to pro nás bylo dobré. Mužstvo je momentálně v tahu a potřebuje hrát,“ pochvaloval si zlínský kouč Bohumil Páník.

Rušný zápas s mnoha nadějnými příležitostmi na obou stranách rozhodli hosté po brejcícjh. První gól dal v 36. minutě Diop, když zblízka do prázdné brány dokončil práci Kopečného. Pro senegalského útočníka to byl čtvrtá branka sezony.

Gólovou akci začal Kopečný na polovině hřiště, táhl rychlý brejk a před vápnem našel sprintujícího Hnaníčka, který pálil z první. Brankář Ottmar skvěle zasáhl, odražený míč Kopečný vrátil před bránu a Diop dorazil.

Druhou branku dali hosté v nastavení, když Diop vyslal do úniku střídajícího Vukadinoviče a ten z pravé strany propálil Ottmara.

Byly to jedny z rychlých akcí hostů, kteří v zápase vyslali celkem dvacet střel. Domácí o moc nezaostali. Jenže shořeli v koncovce.

Hradecký nováček měl spoustu příležitostí, tu největší tři minuty před koncem Pázler, který se po vyhraném souboji vytáhlého Žondry dostal sám před Dostála. Střílel podél něj, zlínský brankář zasáhl a míč vytěsnil mimo. Hradec mohl vyrovnat, ale poté dostal druhý gól.

„My jsme v prvním poločase naskočili na to, co Zlín chtěl - abychom hráli hodně středem, kde čekali na naše ztráty a okamžitě chodili do protiútoků. I když jsme si před utkáním říkali, že chceme hrát po stranách hřiště, tak jsme to neplnili. Přežili jsme břevno Harby, ale pak jsme z brejku inkasovali. Oni pak čekali na svoje brejky, ale dovolím si tvrdit, než padl druhý gól, sahali jsme po bodu. Bohužel jsme gól na 1:1 nedali,“ litoval hradecký trenér Bohuslav Pilný.